Na Nový rok se Orli střetnou s fehérvárskými Čerty

ÚT 31. 12. 2013
Přijďte na Nový rok na hokej! V atraktivním duelu se střetnou dva týmy, kterým může výhra hodně pomoci k postupu do play-off. V případě Fehérváru pak prohra znamená definitivní neúčast v první šestce. Očekávat se tak dá velice atraktivní hokej.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Frank Banham má zkušenosti z NHL, hrál také ve Finsku. Nyní je nejproduktivnějším hráčem Fehérváru

Maďarští Čerti v posledních zápasech spíše bodovali, živí tak své naděje na umístění se v top šesti nejlepších týmech tabulky. Aby ale Fehérvár měl šanci dostat se ještě před Znojmo, musel by Orly porazit po základní hrací době a vyhrát zřejmě všechna utkání až do konce základní části. A ještě k tomu by musely týmy před Fehérvárem nebodovat, nebo jen natolik, aby je Čerti přeskočili. Pokud Čerti prohrají, šance na přímý postup do play-off pro ně mizí.

„Každý ví, jaké máme možnosti, jak musí zápas skončit, abychom měli šanci na play-off. Musíme být dobří v obraně, čekat na chyby soupeře a vyhnout se vylučování. I když to u nás moc lidem nedochází, tak Znojmo je velice kvalitní silný tým, který hraje hokej s třídou,“ uvedl trenér Fehérváru Marty Raymond.

Orli v několika minulých zápasech doplatili na mizernou produktivitu. V minulém zápase proti Innsbrucku vyslali na Munroa celých 63 střel, ze kterých ale pouze jedna byla gólová. „Odehráli jsme těžké utkání, v první třetině jsme ale měli opravdu hodně šancí. Naneštěstí jsme žádnou nevyužili, Adam Munro byl jednoznačně nejlepší hráč Innsbrucku.

Znojmo na konci nového roku ještě posílilo, do orlího hnízda zamířili zkušený obránce David Pojkar a mladý útočník Tomáš Jiránek. Opačným směrem, tedy do Mladé Boleslavi pak putoval Richard Jarůšek, který se ve Znojmě dlouho trápil. Pojkar je ve Znojmě na měsíční zkoušku, Jiránek zůstává do konce sezony.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 5 6 1 0 34:35

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Sapa Fehérvár AV19
pozice v tabulce 6. 8.
body 44 39
aktuální forma Innsbruck - Znojmo 3:1
Znojmo - Linz 5:2
Znojmo - Bolzano 1:2
Lublaň - Fehérvár 2:3
Fehérvár - Vídeň 5:3
Vídeň - Fehérvár 2:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 40 bodů (12 + 28) Frank Banham, 37 bodů (15 + 22)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 22 bodů (6 + 16) Richard Jackman, 16 bodů (3 + 13)
brankář Sasu Hovi (91,1%) Bence Bálizs (90,8%)
využití přesilovek 22,42 % 17,81 %
úspěšnost oslabení 82,21 % 78,98 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Babić, Zrnić
Čároví rozhodčí:#83 Trpimir Piragic, #55 Daniel Sooβ

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Thomas, Müller, Bořuta – Lattner, Blatný, Havlík – Procházka, Pucher, Fiala – Beroun, Bartoš, Šeda – Finsterle, Podešva, Beránek – Jarůšek.
Hetenyi Z. – Sertich, Varga, Orban, Jackman, Sziranyi, Tokaji, Hetenyi P., Kiss – Naglich, Sarauer, Banham – Kovacs, Sikorcin, Magosi – Benk, Nemes, Mihály – Vincze, Tóth.