Na Orly čeká staronový extraligista z Karlových Varů

ST 15. 8. 2018
I ve druhém přípravném utkání se s Orly střetne extraligový protivník. Karlovy Vary se po sestupu do nižší soutěže dokázaly obratem vrátit, v sestavě navíc najdeme několik ex-znojemských hráčů. Zajímavé střetnutí začíná ve čtvrtek v 18:00.

Energetici mají za sebou už tři přípravné duely před novou sezónou, všechny sehráli proti extraligovým protivníkům. Podlehli Spartě a Litvínovu (shodně 4:5), naopak poradili si s tradičním rivalem z Plzně (4:3). Mužstvo ze západních Čech se chystá na svůj návrat mezi elitu porcí celkem 11 duelů, v jejichž rámci je na konci srpna čekají měření sil také s dalšími protivníky z EBEL - Villachem a Záhřebem.

V sestavě trenéra Martina Pešouta najdeme hned několik zajímavých jmen, která prošly znojemskou kabinou. Nejčerstvěji se na jihu Moravy prezentoval obránce Michal Plutnar, a to osmnácti duely v loňské sezóně. Stejný počet zápasů v EBEL si připsal i jeho kolega z obranných řad Petr Šenkeřík. Juniorský titul má se Znojmem na kontě Tomáš Rachůnek, který v dresu s Orlem působil v sezóně 2010/11 ještě v první lize a střídal starty za juniorku i A-tým. Dvěma zápasy za orlí juniorku prošel i Petr Stloukal, syn bývalého hlavního kouče Orlů Martina.

Vůbec poslední vzájemné střetnutí těchto dvou klubů už je hodně vousaté, datuje se k 29. lednu 2009, kdy tehdy ještě extraligové Znojmo prohrálo na západě Čech 1:2 po nájezdech.

Jak ukázalo úterní utkání Orlů na Kometě (1:3), velkou výzvou pro oba týmy bude vyrovnat se s novými pravidly IIHF týkající se pozdního dohrávání, rozehrávky brankářů a především nedovolených prvků výstroje. "Každou chvíli je nějaké vyloučení, strašně to kouskovalo hru. Ale budeme si na to muset zvyknout," přemítal v úterý obránce Jan Lattner. Trenéři budou mít k dispozici kompletní kádr kromě zraněného Marka Kaluse.

Hockey Centrum Telč naleznete na mapách zde.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Sedlák, McEachen, Stehlík, Parkkonen, Lattner, Tejnor, Šnajnar – E. Němec, Stretch, Luciani, Beránek, McPherson, Braes, Hlava, Bartoš, Mrázek, Novák, Matuš, Guman, Špaček.
Závorka – Kovačevič, Podlipnik, Bernáth, Vágner, Sičák, Šenkeřík, Šafář, Tomeček – Flek, Havránek, Kverka, Švec, Křemen, Mikúš, Rachůnek, Skuhravý, Gorčík, Lyszczarczyk, Balán, Stloukal