Na Orly čekají prvoligoví soupeři z Olomouce a Jihlavy

PO 15. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Po dvojsouboji se slovinskou Jesenicí se znojemští hokejisté vrátí k rivalům z českých luhů a hájů. V rychlém sledu odehrají Orli příští dvě utkání, přičemž v obou kláních se postaví proti svým bývalým soupeřům z 1. ligy – Olomouci a Jihlavě. Úterní měření sil v Olomouci začíná v 18:00 hodin, čtvrteční zápolení s Jihlavou na ledě Hostan arény můžete zhlédnout od 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře - Olomouc

Štefan Žigárdy bojuje o pozici v olomoucké bráně

K úternímu souboji zajíždějí znojemští hokejisté na led olomoucké Mory. Hanácké kluziště je pro Orly příjemnou zastávkou, ze které v uplynulých dvou sezónách pravidelně vozili body. Loňský ročník zůstal pro klub za očekáváním, semifinálové ambice se rozplynuly v sérii šesti zápasů s Havlíčkovým Brodem. Olomouc však neskládá zbraně a je nadále pasována na jednoho z útočníků na čelní místa tabulky 1. ligy.

Pravděpodobně největší přestupovou hvězdou se v Olomouci stal Jiří Dopita, hráč s bohatými zkušenostmi se vrátil do klubu, ve kterém zastává rovněž pozici jednatele. Do týmu se zapojil Michal Pšurný, jenž v minulé sezóně oblékal dres Písku či Českých Budějovic. V bráně se v přípravě představuje také devatenáctiletý Libor Kašík, konkurent hanácké stálice Štefana Žigárdyho.

Mora již sehrála čtyři přípravná utkání, všechna na domácím ledě. V úvodním střetnutí podlehla Třinci, o necelý týden později si vyšlápla na dalšího extraligového protivníka Vítkovice, které porazila 6:4. Následný souboj se Slovanem Bratislava těsně prohrála, ale v měření sil s ligovým protivníkem Hradcem Králové si vylepšila chuť a soupeře smetla 5:1.

Sestava Olomouce z posledního utkání

HC Olomouc: Kašík L. – Bartoň, Ondrušek, Janáček, Mikel, Lhotský, Horák, Staněk, Nedbálek – Marosz, Dopita, Haluza – Okál, Pšurný, Vodný – Heža, Kuscera, Kolouch – Rác, Šlahař.

Představení soupeře - Jihlava

Mužstvem, které se již ve čtvrtek objeví v Hostan aréně je prvoligová Dukla Jihlava. Na přípravné utkání vyzve znojemské hokejisty tým, který před rokem potrápil Orly ve čtvrtfinále play-off. Dukla se v loňské sezóně probojovala až do semifinále, kde narazila na velmi ambiciózní Chomutov. Po sérii zápasů, v nichž si jihlavští hokejisté neodnesli jediné vítězství, se kádr umístil na uspokojivém třetím místě prvoligové tabulky.

Jihlavský tým bude postrádat svou dlouholetou oporu kapitána Oldřicha Bakuse, který se ve svých 35 letech rozhodl ukončit kariéru. Jako náhrada za Bakuse byl zvolen Petr Domin, jenž s Duklou podepsal tříletou smlouvu. Proti Orlům se také postaví Aleš Padělek, který dříve hájil barvy znojemského klubu. Nejproduktivnějším hráčem Jihlavy se v minulém roce stal rovněž exznojemský hráč Tomáš Čachotský - ve 44 zápasech nasbíral 48 bodů.

V letošní sezóně Dukla prozatím odehrála tři zápasy a všechny skončily ve prospěch jihlavských hokejistů. Hned v prvním přípravném duelu hráči z Vysočiny rozstříleli Francii 7:4, následující utkání se pustili do polského celku JKH GKS Jastrzebie, který si odnesl porážku 3:1. Horácká Slávie Třebíč už byla Jihlavě vyrovnanějším soupeřem, přesto odcházela z ledu smutnější po prohře 3:4.

Sestava Jihlavy z posledního utkání

HC Dukla Jihlava: Novotný - Kolda, Kolafa, Kreinus, Dobrovolný, Jaroš, Malena, Kaláb, Zelený - Hodek, Hubáček, Bezděk - Karpov, Domin, Pometlo - Jeslínek, Padělek, Zeman - Mikšovský, Maliník, Polcar.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté mají za sebou tři přípravná utkání, v tom prvním na domácím stadionu podlehli Třebíči, o týden později si zastříleli proti soupeři z EBEL Jesenici, kterou přehráli v poměru 6:2. Třetí, prozatím poslední zápas, odehráli Orli v odvetném souboji na horkém ledě slovinské Jesenice. V bitvě, v níž rozhodčí rozdal celkem 102 trestných minut, získali po vyrovnaných dvou třetinách vítězství Slovinci.

Martin Podešva je při střelecké chuti

Ve znojemské sestavě se velmi slibně rýsuje produktivní útočná trojice Kanko – M. Podešva – Lattner, tato formace zařídila ve dvou zápasech celkem čtyři branky, dvakrát se přesně trefil Martin Podešva. Ve střelbě nezaostává ani Vladimír Říha, který si již připsal rovněž dva gólové zásahy, stejně jako Jan Trojan a Adam Havlík.

V orlí kleci se zatím vystřídali dva gólmani, proti Třebíči a v Jesenici stál mezi brankovými tyčemi Lukáš Sáblík, vítězné domácí utkání s Jesenicí odchytal Ondřej Kacetl. Třetí strážce domácí svatyně Filip Landsman na svou příležitost prozatím čeká.

Sestava Znojma z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Sáblík - Štach, Pláněk, Bořuta, Škadra, Klimeš, David, Stehlík - Lattner, Podešva, Kanko, Šeda, Pucher, Staněk, Komínek, Bartoš, Trojan, Havlík, Haman, Říha.