Na Štěpána přijede na jih Moravy mistr z Linze

ÚT 25. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Vánoční svátky jsou v plném proudu, avšak Erste Bank Eishockey liga je nekompromisní a na Štěpána si připravila již čtyřiatřicáté kolo. Znojemské hokejisty čeká po třech dnech odveta s úřadujícím mistrem, rakouským Linzem. V neděli se svěřencům Martina Stloukala nepovedla poslední třetina a v základní hrací době prohráli 3:5. Nyní budou chtít tuto skutečnost napravit a vrátit se zpět mezi šestici nejlepších týmů soutěže. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Představení soupeře

Rakouský hokejový klub EHC LIWEST Black Wings Linz se po nedělní výhře vyhoupl až na pátou příčku, avšak od sedmých Orlů jej dělí pouhý bod. Týmové statistiky nadále vede útočník Mike Oullette (19 + 18) a o sedm kanadských bodů méně má Brian Lebler (19 + 11). Curtis Murphy (5 + 22) je nejlepší bek Černých křídel.

Kanadskému brankáři Davidu LeNeveuovi (92%), jenž odchytal třiatřicáté kolo, náleží devátá příčka v bodování gólmanů. Jeho kolega Alex Westlund je s úspěšností 88,8% o jedenáct míst za ním.

Celek vedený trenérem Robem Daumem má jedny z nejlepších přesilovek v EBE lize, což dosvědčil i nedělní souboj. Domácí využili dvě ze čtyř početních výhod. Jsou si však vědomi, že na znojemském zimním stadionu ještě nezískali jediný bod.

Z kabiny Orlů

Jihomoravané jsou od 18. prosince bez bodu. Postupně podlehli Vídni, Záhřebu a Linzi. Tento fakt je vyřadil z první šestky a momentálně se nacházejí na sedmé příčce s osmatřiceti body. O dva body méně má osmý Klagenfurt, šestý je s devětatřiceti body Fehérvár. Případné středeční vítězství v základní hrací době by svěřence kouče Martina Stloukala zaručeně vrátilo do první poloviny.

Nejproduktivnějším Orlem zůstává Richard Jarůšek (19 + 15). S devatenácti góly na svém kontě je třetím nejlepším střelcem soutěže. Dobře si vedou i Bryan Bickell (8 + 16) a Kim Strömberg (14 + 9). Úspěšnost znojemského gólmanského dua Ondřej Kacetl – Filip Landsman se pohybuje okolo 92%.

Ve středu s jistotou nenastoupí na znojemský led útočník Petr Beránek, který odcestoval s českou reprezentací do dvaceti let na mistrovství světa do ruské Ufy. V zápise se neobjeví ani jména Marka Urama a Petera Puchera, které trápí zranění kolene.

5. kolo: Znojmo - Linz 3:2
19. kolo: Linz - Znojmo 4:7
33. kolo: Linz - Znojmo 5:3

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ulrich Erd #12, Ladislav Smetana #3
Čároví: Balazs Kovacs #86, Martin Smeibidlo #60

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl – Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Beroun, Rožník.

EHC LIWEST Black Wings Linz: LeNeveu – Murphy, R. Lukas, Hedlund, MacDonald, Dorion, Mitterdorfer, Scholz, Mayr – Lebler, Ouellette, Irmen – Baumgartner, Hisey, Leahy – Grabher Meier, Oberkofler, Engelhardt – Spannring, P. Lukas, Mairitsch.

Další zápasy 34. kola

Dornbirner EC - HC TWK Innsbruck “Die Haie“
Moser Medical Graz99ers - EC VSV
SAPA Fehérvár AV19 - HDD Telemach Olimpija Ljubljana