Na Týden hokeje ve Znojmě přišlo téměř padesát šikovných dětí

Žákovský hokej
ČT 24. 1. 2019
Ve středu 23. ledna si vyzkoušely desítky dětí, jaké je to být hokejistou. Akci s názvem Týden hokeje uspořádal klub Orli Znojmo – mládež ve spolupráci s Českým hokejem.

Na znojemském zimním stadionu se Týden hokeje konal již počtvrté. Příchozích dětí, které se zároveň zaregistrovaly do projektu Pojď hrát hokej, bylo dohromady čtyřiačtyřicet.

V rámci úvodní prezentace o projektu Pojď hrát hokej a fungování klubu HC Orli Znojmo – mládež si mohli rodiče s dětmi vyzkoušet hráčskou a brankářskou výstroj pro nejmenší a detailně se seznámit s podmínkami fungování znojemské hokejové mládeže a také výhodami registrace do projektu Pojď hrát hokej.

Na ledové ploše pak mimo hokejových trenérů byli přítomni hráči dvou nejstarších mládežnických kategorií U18 i U20 a taktéž mladší žáci, kteří byli dětem k dispozici jako zkušení pomocníci. Příchozí děti si mohly vyzkoušet své první krůčky na ledě pomocí chodítka, zdatnější pak například střelbu na branku či slalom mezi kužely. Na ledě nesměl ani tentokrát chybět maskot klubu Orel Znojmík.

"Celá akce měla opět skvělou atmosféru. Přítomným rodičům a jejich dětem jsme se snažili ukázat, že hokej je nejen krásná hra, bezpečný sport, ale hlavně zábava. Počet příchozích dětí je pro náš klub odměnou za práci, kterou výchově hokejové mládeže věnujeme a velkým motivem k neustálému zlepšování podmínek pro děti a jejich rodiče," řekl Miroslav Vybíral, sportovní manažer mládeže.

Projekt s názvem Pojď hrát hokej organizovaný Českým hokejem má napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony. Vedle podpory klubů v náborové činnosti a komunikace s rodiči je rovněž cílem projektu vytvoření dostatku příležitostí k vyzkoušení si ledního hokeje ze strany dětí. K naplnění tohoto cíle se již popáté uskutečnila akce Týden hokeje, která má umožnit velkému množství dětí po celé České republice vyzkoušet si zdarma lední hokej, udělat své první krůčky na ledě a prožít mnoho zábavy v kolektivu svých vrstevníků pod vedením kvalifikovaných trenérů.