Na jih Moravy zavítá favorit z Ústí

ÚT 21. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Těžký dvojzápas čeká v závěru tohoto týdne na znojemské hokejisty. Stejně jako v loňském ročníku svedl Orlům los soutěže dva velké favority z Ústí nad Labem a Chomutova hned za sebe do rozmezí několika dnů, tentokrát již na konci září. Ústí nad Labem oproti předchozí sezóně ještě posílilo a pyšní se extraligovým kádrem se šesti ex-znojemskými hráči. Podaří se Znojmu překvapit? Přijďte ve středu od 17:30 podpořit domácí tým proti velkému favoritovi!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Ústečtí Lvi se už několik po sobě následujících sezón pohybují na samotné špici první hokejové ligy. Od sezóny 2005/06 celou soutěž nevyhráli jen v ročnících 2007/08, kdy si užili krátké působení v extralize, a aktuální sezóně 2009/10, kdy ve finále po sedmizápasové dramatické bitvě podlehli velkému rivalovi z Chomutova. Vzhledem k neúspěchu chomutovského mužstva v následné baráži s Mladou Boleslaví zůstávají i nyní tyto dva týmy jasnými aspiranty na vítězství a účast v extraligové baráži.

⇒  Vzájemné duely s sebou loni přinesly množství emocí

Po neúspěšném finále Lvi ještě posílili a o jejich ambicích svědčí fakt, že lovili téměř výhradně v extraligových vodách, k čemuž jim pomohl také příchod Jaromíra Šindela do managementu klubu. Žlutý dres na sebe nově navlékli Boháč, Ludvík, Diviš nebo Čurilla, všechno známá extraligová jména, a jedinou prvoligovou posilou se tak stal obránce Petr Hořava, jenž se do Ústí vrátil po sezóně strávené ve Znojmě. Rozšířil tak početnou kolonii ex-znojemských hokejistů, do níž patří také obránci Klobouček, Němeček a útočníci Mikulík, Ludvík a Pazourek.

Severočeši mají k dispozici široký kádr a spoustu hráčů vyslali na střídavé starty, především do blízkých Litoměřic. Nové posily z Ústí ale získaly i jiné kluby. Odchody brankářů Salfického a Fialy na hostování do Plzně, resp. Třebíče zanechaly mezi třemi tyčemi ústeckého týmu zkušeného Zdeňka Orcta a mladého Pavla Francouze z Plzně, klub však může sáhnout také k povolání dalších dvou zmíněných gólmanů.

Sezóna začala pro Ústí sérií dvou domácích utkání. Po výhře 3:1 nad Táborem přišel křest ohněm v podobě derby s Chomutovem, kde Lvi otočili nepříznivý vývoj a nakonec triumfovali v prodloužení poměrem 5:4.

Z kabiny Orlů

Dvoubodový zisk ve Vrchlabí byl teprve druhým vítězstvím Orlů na samostatné nájezdy za více než rok v první lize a smazal nepříjemně vyhlížející nulu na bodovém kontě. Během úvodních čtyř kol dostali svěřenci trenérů Soudka a Kastnera za protivníky tři nejlepší týmy v první lize, a tak úspěch na vrchlabském ledě jistě přijde vhod.

Kvůli zdravotním problémům je stále nejistá účast Erika Hrni a Rostislava Marosze, další útočník Hampl v posledních kolech vypomáhá extraligovému Třinci. Ve Vrchlabí už se do utkání s výjimkou Marosze zapojili všichni juniorští reprezentanti po návratu z kanadského soustředění a měli by být k dispozici i pro nadcházející kola.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Pavel Ondřej (Soběslav)
Čároví: Jiří Flegl (Č. Budějovice), Martin Šperl (Písek)

Sestavy z posledních utkání