Na jih Moravy zavítá mistr z Linze

ČT 20. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté se střetnou s mistry z Linze. V minulé sezoně bylo Znojmo jedním z mála týmů, kterým se podařilo nad Linzem vyhrát, a to dokonce třikrát. Nyní stojí Orli před těžkou zkouškou. Zda se svěřencům Martina Stloukala podaří obhájit loňská vítězství, se dozvíte v pátek po úvodním buly, které se odehraje v 19:15 na znojemském zimním stadionu.

Představení soupeře

Černá křídla z hlavního města spolkové země Horních Rakous přes letní pauzu téměř neposílila. Kádr, který získal pohár pro vítěze EBE ligy, tak zůstal skoro celý zachován včetně realizačního týmu. Hlavním trenérem tak zůstává Kanaďan Robert Daum, kterému dělá asistenta rakouský Mark Szücz.

⇒  Alew Westlund má nejhorší úspěšnost v lize.

Do sestavy Linze přibyli hlavně zahraniční hráči. Z univerzitního týmu to je Marc-Andre Dorion, který si v loňské sezoně ve dvaceti osmi utkáních připsal sedm gólů a třicet dva asistencí po základní části. Z Německa k Černým křídlům zavítalo americké duo Andy Hedlund a Bratt Engelhardt, oba se zkušenostmi z druhé nejvyšší americké ligy, AHL. Z juniorky se do seniorského hokeje s největší pravděpodobností podívá Bernard Fechtig, pravidelný rakouský reprezentant v mládežnických kategoriích. Bude nastupovat také v EBYSL, stejně jako jeho spoluhráč Kevin Macierzynkski, který taktéž vloni reprezentoval Rakousko na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Tým naopak opustil Adrian Veidemann, kterého si stáhla Vídeň.

Loňský mistr se po čtyřech kolech drží na osmém místě se čtyřmi body. Neuspěl v prvním duelu proti Klagenfurtu a v posledním utkání proti lídrovi tabulky, Villachu. Naopak si připsal výhru proti Lublani, která letos podává nepřesvědčivé výsledky a proti Dornbirnu, nováčkovi ligy.

Kanadskému bodování Linze vévodí Patrick Leahy (3+2), za nímž se drží tři hráči se čtyřmi body, Gragor Baumgartner, Curtis Murphy a Marc-Andre Dorion. Branku křídel střeží Alex Westlund, který s úspěšností pouhých 86,5 % uzavírá tabulku ligových brankářů.

Z kabiny Orlů

Po úžasném vstupu Orlů do začátku sezony a první porážce se Orli mohli radovat z vítězství v Lublani, kterou v minulé sezoně neporazili ani jednou. Po bezbrankové první třetině se Orli vyznamenali v té druhé a odehráli jednu z nejlepších třetin během účasti v EBEL, kterou vyhráli 4:1. V závěrečné části Znojmo přidalo ještě jednu branku a vyhrálo v poměru 5:1.

⇒  Ondřej Kacetl je druhý nejlepší brankář EBEL.

Znojmo nyní čeká bitva s mistrem, který ovšem letos příliš neukazuje loňskou suverénní jízdu. „Musím se na video posledního zápasu Linze teprve podívat a poté zjistit, zda budeme hrát spíše defenzivně nebo ofenzivně. Z mistra mám samozřejmě respekt, ale vzhledem k našim výsledkům nás vidím v roli favorita,“ nechal se slyšet trenér Znojma Martin Stloukal. V sestavě i nadále bude chybět Tomáš Komínek, naopak hrát by měl Burke Henry.

V bodové tabulce Orlů se na prvním místě nachází Richard Jarůšek (3+3), následují Ondřej Fiala (2+3) a Kim Strömberg (1+3) . Bránu Orlů střeží Ondřej Kacetl, který se těší vynikající formě. Úspěšnost 96,4% jej řadí na druhého nejlepšího brankáře ligy.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Christian Kaspar (AUT), Viktor Trilar (SLO)
Čároví: Timo Ettlmayer, Stefan Siegel (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

Orli Znojmo: Kacetl – Pláněk, Wharton, Štach, Sova, Bořuta, Škadra, Stehlík – Jarůšek, Fiala, Strömberg – Uram, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Rožník, Bartoš, Beránek – Crowder.

EHC Liwest Black Wings Linz: Westlund - Mitterdorfer, Macdonald, Hedlund, Mayr, Dorion, Murphy, Scholz, Lukas R. - Lebler, Irmen, Lukas P., Engelhardt, Hisey, Oulette, Spannring, Leahy, Oberkofler, Baumgartner, Mairitsch, Gabher Meirer.

Další zápasy 4. kola

Moser Medical Graz 99ers - EC Red Bull Salzburg
EC-KAC - KHL Medveščak Zagreb
Dornbirner EC - SAPA Fehérvár AV19