Na poslední zápas roku do Kladna

SO 29. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Konec roku se nezadržitelně blíží, ovšem extraliga nikoliv. Ta má na programu své 35. kolo. Znojemští orli zajíždějí na led dvanáctého Kladna a budou si chtít po dvouzápasové “odmlce“ znovu připomenout, jak chutná tříbodové vítězství. Proti zlepšujícímu se středočeskému celku je však nečeká jednoduchý úkol. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

Kladnu se po reprezentační přestávce začalo velmi dařit. Z pěti zápasů ani jednou neprohrálo, dosáhlo 13 bodů, skóre 21:10 a v extraligové tabulce se posunulo na dvanáctou příčku. Na desáté místo zaručující předkolo play off, na kterém se usadil právě znojemský mančaft, ztrácí pouhé čtyři body.

V minulém kole dokázalo porazit silný celek Českých Budějovic na jeho vlastním ledě 5:4 na samostatné nájezdy, když vyrovnalo v normální hrací době až 14 vteřin před koncem.

Největší zásluhu na kladenském vzestupu má jeho kapitán Pavel Patera, jenž v pěti duelech nasbíral sedm bodů za čtyři góly a tři asistence. Nejproduktivnějším hráčem je však Jaroslav Kalla, který v dosavadním průběhu sezóny nastřádal 26 bodů (12+14). Nejlepším střelcem je se třinácti přesnými zásahy Martin Procházka.

Znojmo má se svým soupeřem vyrovnanou bilanci. V prvním zápase podlehlo Kladnu na jeho ledě 2:4, ovšem porážku mu téměř stejným poměrem oplatilo na svém ledě, vyhrálo 5:2. V současné době se však trápí. Po pěti vítězstvích v řadě prohrálo na ledě posledního Ústí a v pátek nedotáhlo do vítězného konce solidně rozehraný zápas proti Liberci.

V boji o důležité body jistě nepomůže Orlům dlouhodobě zraněný obránce Radim Tesařík, velký otazník visí nad startem útočníka Radka Procházky. Domácímu celku budou chybět Gulaš a Nádašdi.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Vyrůbalík, Chvátal, Mojžíš, Bičánek, Kotaška - Kucharczyk, Dopita, Selingr, Meidl, Svoboda, Demel, Erat, Plášek, Haman, Padělek, Beroun, M. Růžička

HC GEUS OKNA KLADNO: Orct - Hájek, Šmach, Pavlas, M. Štěpánek, Ševc, Schnabel, Růžička - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Z. Nedvěd, Tomajko - Frolík

Ostatní zápasy 35. kola
HC Lasselsberger Plzeň - HC Moeller Pardubice 3:2 pr.
RI OKNA Zlín - HC Slavia Praha
HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec