Na sezónu se těším strašně moc, hlásí před začátkem přípravy Adam Jonáš

Rozhovory
ČT 2. 5. 2019
Loňskou sezónu zahájil Adam Jonáš v dresu juniorky. Postupně se ale propracoval až do A-týmu. Za ten bude pravidelně nastupovat i v nadcházející sezóně. "Budu dělat všechno proto, abych nezklamal," slibuje.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Loňskou sezónu jsi zahajoval v dresu juniorky. Jak ses stavěl k příležitosti hrát za A-tým Orlů?
Když jsem přišel z Hradce Králové do Znojma, vůbec mě nenapadlo, že bych takovou šanci mohl dostat. Někdy začátkem prosince byla v A-týmu plná marodka a trenéři hledali někoho, kdo by s nimi trénoval. Dostal jsem šanci. Byla to pro mě velká čest. Trenéři mě chválili, a tak z toho vznikl přesun do A-týmu. Můj první zápas byl v Linzi po Vánocích. Ten den si budu pamatovat navždy. Byl to můj první zápas v dospělém hokeji. Nikdy předtím jsem nehrál před tolika fanoušky. Bylo to něco úžasného. Užíval jsem si atmosféru. Kluci a trenéři mi hodně pomáhali. Velkou podporu jsem měl i v rodině, která mi celou dobu držela palce.

Jak se těšíš na příští sezónu, ve které budeš opět oblékat dres Orlů?
Na sezónu se těším strašně moc. Na tuhle šanci jsem čekal od malička. Kvůli tomu jsem trénoval a vstával brzo ráno na tréninky. Za tuhle příležitost jsem vděčný a budu dělat všechno proto, abych nezklamal.

Co tě čeká teď? Jak se budeš připravovat na novou sezónu?
První dva týdny jsem si dal volno. Odpočíval jsem a dával se dohromady po zraněních, která mě provázela od konce ledna. Druhou polovinu dubna jsem začal trénovat, abych byl na letní přípravu dobře připraven.

Jak ses dostal k hokeji?
K hokeji mě přivedl můj táta s bráchou. Fandili jsme Pardubicím a jezdili všude po republice. Dokonce jsme byli i ve Znojmě, když se tu ještě hrála extraliga. Hrozně jsem obdivoval hráče Michala Mikesku. Když tenkrát vyhrál kanadské bodování, řekl jsem tátovi, že chci hrát hokej a být hráčem jako on. A tak jsem v šesti letech začal s hokejem v Třebechovicích pod Orebem.

Chtěl bys nějakou svou dosavadní zkušenost vyzdvihnout?
Hraní v EBEL. Připsal jsem si tu první starty v dospělém hokeji. Hrát proti hráčům, kteří měli několik startů v NHL, to pro mě byla rozhodně skvělá zkušenost. Párkrát jsem nastoupil i v Pelhřimově, to mi taky hodně dalo.