Na zkoušku přichází slovenský útočník Branislav Rehuš

Aktuální zprávy
PO 11. 8. 2014
Na pondělním tréninku se znojemským trenérům hlásila nová akvizice. Je jí pětadvacetiletý slovenský útočník Branislav Rehuš, který poslední dvě sezóny strávil v dánském Herningu. Zkušenosti má také ze zámoří, z Čech a samozřejmě i z rodného Slovenska.

Branislav Rehuš hokejově vyrůstal ve slovenské Senici. V sezóně 2005/2006 odešel do Vítkovic, kde působil v juniorském týmu. V téže sezóně se probojoval i do reprezentačního výběru Slovenska do osmnácti let.

Po sezóně odešel na dva roky do zámoří. Za Peterborough Petes si zahrál juniorskou OHL. Následně se vrátil do Čech a na Slovensko, kde vystřídal druholigové i prvoligové kluby.

V roce 2012 odešel do Dánska. V klubu Herningu patřil k tahounům mužstva. V poslední sezóně si přišel během 55 zápasů na 59 kanadských bodů. "Poohlížíme se po silovějším a zároveň bruslivém útočníkovi, který se dobře orientuje v brankovém prostoru. Volba padla právě na Rehuše," zdůvodňuje tah Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. "O svých kvalitách nás teprve bude muset přesvědčit, chceme jej nejprve vidět. Zatím přichází tedy na zkoušku. Nastoupí již v úterý v Jihlavě," upřesnil.

» Branislav Rehuš na Eurohockey.com

Foto: Vladimír Vronka, hcporuba.cz