Na znojemský led zavítá první tým tabulky

PO 8. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Prokletí Orlů získat v zápase plný počet bodů stále trvá. Nyní jim však osud postavil do cesty opravdu těžkého soupeře. Je jím HC Mountfield České Budějovice – tým, který je na prvním místě v tabulce hokejové O2 extraligy. Začátek utkání je v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo má s Mountfieldem z minulé sezony téměř vyrovnanou bilanci. Nejdříve zvítězilo na svém ledě 4:3 v prodloužení, poté prohrálo venku 3:1, následovala znovu výhra doma, tentokrát 3:1 a nakonec prohra v Budějovicích 2:1.

V přípravě sehrály České Budějovice 12 zápasů (mezi nimi i proti Znojmu) včetně Tisport cupu a připsaly si 5 výher, jednu prohru po nájezdech a 6 proher. V poháru postoupily do semifinále, kde podlehly Karlovým Varům 1:4.

V extralize se Mountfieldu zatím velmi daří. Z devíti dosud odehraných zápasů prohrál pouze jeden, a to v prvním kole na samostatné nájezdy proti Slavii Praha. V minulém kole dokázal zatím jako jediný vyhrát na ledě HC Sparta Praha.

České Budějovice opustila před sezonou řada hráčů. Mezi nimi např. Zdeněk Kutlák, Marek Posmyk, Václav Nedorost nebo Roman Stantien. Na druhou stranu tým hodně posiloval. Jako největší posilu můžeme s jistotou označit obránce Filipa Nováka, který přišel z Columbusu Blue Jackets. Mezi dalšími jmenujme Tomáše Frola, Martina Altrichtera, Tomáše Kůrku a Vladimíra Sičáka. Hlavní trenér Josef Jandač bude spoléhat především na brankářskou jedničku Romana Turka, jenž si drží gólový průměr pod dvě branky na zápas.

Znojmo se bude muset nadále obejít bez Mojžíše, Chmelíře a Štacha. Naopak po dlouhé absenci, zaviněné zraněným ramenem, by se už mohl na ledě objevit kapitán Radim Bičánek. Hosté by měli přijet v kompletním složení.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Chvátal, Kotaška, Tesařík, Švrček, Bartoň, Janáček - Erat, Dopita, Růžička, Svoboda, Haman, Plášek, Selingr, Procházka R., Demel, Beroun, Meidl, Padělek, Čachotský

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE: Turek - Toman, Gřegořek, Vydarený, Sičák, Novák, Bolf, Mucha - Hudec, Hübl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Veselý, Vak, Kotrla - Květoň, Gulaš, Mertl

Ostatní zápasy 10. kola