Napravit reputaci si mohou Orli proti Bolzanu

SO 21. 12. 2013
Po včerejším nevydařeném utkání s Dornbirnem mají Orli co napravovat. Příležitost k tomu mají již dnes, na znojemský led zavítá Bolzano. Bude se tak soutěžit o pátou příčku, v případě výhry by totiž Orli v tabulce Lišky přeskočili.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Pětadvacetileté křídlo Mark Santorelli na sebe poprvé upozornil, když v sezoně 07/08 nastřádal v juniorské WHL úctyhodných 101 bodů. Jeho bratr Mike Santorelli hraje v NHL za Vancouver Canucks.

Bolzano je na tom výsledkově poslední dobou stejně jako Znojmo. V posledních pěti zápasech uhrálo pět bodů. Porazilo Innsbruck a Villach, naopak podlehlo Vídni, Znojmu a Dornbirnu v prodloužení. Lišky mají také nabitý víkendový program, po zápase s Orly odjíždí k Čertům do Maďarska. „Víkendy se dvěma zápasy jsou vždy těžké. Znojmo a Fehérvár jsou navíc doma obrovsky silné celky. Češi ale hrají den před námi s Dornbirnem, to by pro nás mohla být výhoda,“ uvedl hlavní trenér Bolzana Tom Pokel. Liškám bude chybět dlouhodobě zraněný Rick Schofield, nově na marodku přibyl Angelo Esposito. V sestavě také nebude Enrico Miglioranzi, který reprezentuje Itálii na univerziádě. Po měsíci se naopak opět představí v dresu Blozana MacGregor Sharp.

Znojmo si proti Dornbirnu zřejmě odbylo svůj nejhorší letošní výkon, prohrálo totiž o čtyři góly. Orli propadali v defenzivě a nechali Buldoky hrát jejich hru. „Jestli takhle budeme hrát i proti Bolzanu, dostaneme patnáct gólů,“ je si vědom hlavní trenér Znojma Jiří Režnar. V sestavě pravděpodobně k žádným změnám nedojde, zranění hráči nadále zůstávají mimo hru. Do zápasu by tak zase mohlo naskočit juniorské duo Špaček-Nováček.

Orli pomáhají

Orli Znojmo spolu se znojemským plavcem Květoslavem Svobodou pořádají sbírku na pomoc jednomu z nejvěrnějších fanoušků Orlů Michalu Horváthovi, jenž je upoután na invalidní vozík. Zapojte „orlí srdce“ a přispějte do kasičky u vchodu na ZS. Součástí sbírky je i aukce hraných dresů. Výtěžek poputuje na nákup nového vozíku pro Michala.

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 5. 6.
body 43 42
aktuální forma Znojmo – Dornbirn 2:6
Linz – Znojmo 3:1
Salzburg – Znojmo 4:6
Bolzano – Dornbirn 3:4sn
Bolzano – Vídeň 2:4
Bolzano – Innsbruck 4:0
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 39 bodů (12 + 27) Mark Santorelli, 36 bodů (9 + 27)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 21 bodů (5 + 16) Sebastian Piche, 31 bodů (8 + 23)
brankář Sasu Hovi (90,8%) Jaroslav Hübl (90,7%)
využití přesilovek 22,73 % 20,55 %
úspěšnost oslabení 81,94 % 81,06 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Christian Kaspar (IIHF), #4 Roland Kelner (IIHF)
Čároví rozhodčí:#73 Andreas Hütter (EBEL), #55 Daniel Sooß (EBEL)

Sestavy z posledních zápasů

Hovi (34. Landsman) – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Procházka, Blatný, Bartoš – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Jarůšek – Nováček, Špaček Finsterle.
Hübl - Egger, Nicoletti, Piche, Tomassoni, Oberdörfer, Charlebois, Wunderer, Frank – Beaudoin, Whitfield, Pance – Esposito J., Strömberg, Santorelli – Bernard, Esposito A., Gander - Pajic, Zisser, Insam.