Erste

Národní tým míří do Znojma, v úterý večer veřejný trénink!

Národní tým míří do Znojma, v úterý večer veřejný trénink!
20.04.2015 | Lukáš Peroutka

Česká hokejová reprezentace zahajuje finální přípravu před květnovým mistrovství světa. Tým posílený i o hvězdy NHL Jakuba Voráčka či Tomáše Hertla se sejde v úterý odpoledne ve Znojmě. Od 18:45 je na programu otevřený trénink pro veřejnost, o den později se Češi utkají s Finy.

"Znojemským příznivcům tak na základě jejich velkého zájmu můžeme nabídnout exkluzivní šanci vidět na vlastní oči ostrý trénink národního týmu jen pár dnů před domácím světovým šampionátem. Ten se nám podařilo vyjednat díky dobrým vztahům a bezproblémové spolupráci s Českým svazem ledního hokeje, který nám v celé věci vyšel ochotně vstříc, a marketingovou agenturou BPA," řekl manažer Orlů Znojmo Petr Veselý.

Trénink je na programu v úterý od 18:45 do 20:00 na ledě zimního stadionu. Vstupné je zdarma. O den později se český tým střetne od 17:30 před vyprodanými tribunami a v přímém přenosu České televize s Finskem.

Česká reprezentace se ve Znojmě a Brně sejde už i s posilami z NHL, které se neprobojovaly do play-off. Znojemský led tak vyzkouší Jakub Voráček, Tomáš Hertl či Jan Hejda. Jaromír Jágr by se k týmu měl připojit ve čtvrtek v Brně.

Skvělou zprávou je, že v širším reprezentačním kádru stále zůstává také znojemský odchovanec Martin Pláněk. Ten si tak výrazně prodloužil sezónu po vypadnutí ve čtvrtfinále extraligy a po podzimním reprezentačním debutu absolvuje ve svých třiadvaceti letech prakticky kompletní program národního týmu před světovým šampionátem.

Nominace českého národního týmu pro přípravné duely s Finskem

Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Alexander Salák (Novosibirsk, KHL), Matěj Machovský (HC Škoda Plzeň).

Obránci: Jan Kolář (Vladivostok, KHL), Jakub Nakládal (Turku, Finsko), Jakub Krejčík (Örebrö, Švédsko), Petr Čáslava (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Michal Kempný (HC Kometa Brno), Adam Polášek (HC Sparta Praha), Vojtěch Mozík (HC Škoda Plzeň), Michal Jordán (Carolina, NHL), Jan Hejda (Colorado, NHL), Ondřej Němec (CSKA Moskva, KHL), Bohumil Jank, Martin Pláněk (oba Mountfield HK).

Útočníci: Vladimír Sobotka (Omsk, KHL), Petr Koukal (Jokerit Helsinky, KHL), Jiří Novotný (Jaroslavl, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Radek Smoleňák (MODO, Švédsko), Michal Birner (Kuopio, Finsko), Michal Vondrka (HC Sparta Praha), Dominik Simon (HC Škoda Plzeň), Tomáš Filippi (Bílí Tygři Liberec), Tomáš Zohorna, Lukáš Radil (oba HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Jaromír Jágr (Florida, NHL), Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Martin Erat (Arizona, NHL), Tomáš Hertl (San Jose, NHL).

Realizační tým:
Generální manažer: Slavomír Lener
Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Asistenti: Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček
Manažer týmu: Martin Loukota
Trenér brankářů: Martin Prusek
Video trenér: Jan Procházka
Kondiční trenér: Lukáš Stránský
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskoči
Fyzioterapeut: Michal Truc
Hospodář: Zdeněk Šmíd
Media manažeři: Zdeněk Zikmund a Martin Procházka.

 
Co jsme psali před lety
Facebook