Narušit domácí sérii výher zkusí Kladno

NE 18. 11. 2007
<em>Znojmo</em> - Orli mohou jít do dalšího domácího utkání mnohem klidnější než tomu bylo v poslední době, neboť tentokrát zvládli i utkání venku a přivezli si po sympatickém výkonu bod z Liberce. Do dobré pohody se dostal také Jiří Trvaj, který vychytal ve dvou minulých zápasech čistá konta. Kladno prokazovalo v posledních duelech zlepšení, ale stále se střídá s Ústím na poslední příčce. Nedělní utkání začíná od 17:30 v Hostan aréně.

Kladenští hokejisté sice vyhráli první utkání nové sezóny, ale to bylo na dlouhou dobu jejich poslední vítězství. Znovu se mohli na konci zápasu radovat až v devátém kole právě proti Znojmu. Několik střetnutí skončilo vysokou porážkou, například zaváhali doma proti Ústí (1:5) a utrpěli debakl na ledě Vítkovic (3:8). Nejvyšší výhru zaznamenali v odvetě proti Ústí, kterému oplatili prohru 1:5 a zvítězili stejným výsledkem. V posledním utkání na ledě soupeře si vyšlápli na pražskou Spartu, které uloupili dva body za vítězství 4:3 po nájezdech. Minulý zápas se jim však doma nepovedl a podlehli 1:3 Budějovicím.

foto
⇒ Orli začali proti Kladnu střílet branky pozdě a zásah Jiřího Dopity již jen kosmeticky upravil výsledek na konečných 2:4 z pohledu hostujícího Znojma.

Brankářskou jedničkou týmu je Zdeněk Orct, ovšem několik utkání odchytal také Jakub Lev. Produktivitě mužstva vládne Jaroslav Kalla (10+9) s velkým náskokem před dvojicí Martin Procházka (8+4) - Pavel Patera (3+7). Mezi obránci nastřádal nejvíce bodů již tradičně Martin Ševc (5+2).

Vzájemný zápas vyzněl lépe pro Kladno, které si na vlastním ledě zajistilo dvoubrankové vedení už v první třetině. Druhá dvacetiminutovka přinesla další dva zásahy kladenských hráčů a vedení 4:0, ještě před druhou přestávkou vykřesala kousíček naděje přesná trefa Václava Meidla. Závěrečné dějství přineslo pouze jedinou branku, jejíž autorem byl Jiří Dopita. Domácí se tak po sérii sedmi proher mohli radovat z prvního tříbodového vítězství sezóny.

Znojemští orli musí zvládnout utkání bez obránců Mojžíše, Chmelíře a Tesaříka. Kladnu na jihu Moravy nejspíše nepomůže zraněný Frolík.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Vyrůbalík, Bičánek, Mudroch, Chvátal, Kotaška, Švrček - Selinger, Dopita, Erat - Demel, Haman, Kucharczyk - Beroun, J. Svoboda, M. Růžička - Meidl, R. Procházka, Plášek

HC GEUS OKNA KLADNO: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Šmach, Nádašdi, Štěpánek, Trončinský - Diviš, Patera, Martin Procházka - Z. Nedvěd, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Čurilla, Kazatel, Tomajko

Ostatní zápasy 22. kola