Nárůst výkonnosti je zřetelný, pochvaluje si letní přípravu Karel Soudek

Rozhovory
PO 4. 7. 2011
<em>Znojmo</em> - Od extraligových dob Miloslava Hořavy je prvním trenérem, který ve Znojmě v pozici hlavního kouče vedl druhou letní přípravu za sebou. Karlu Soudkovi se jeho premiérová sezóna na střídačce seniorského klubu povedla, nyní před ním i jeho svěřenci stojí nová výzva v podobě EBEL. Suchá část přípravy na mezinárodní ligovou soutěž nyní skončila a hlavní kouč je s ní spokojen. „Vyšlo počasí a vcelku se nám vyhýbala i zranění,“ říká.

Poslední červnový den skončila letní příprava, jak ji hodnotíte?
Jsem spokojený podobně jako loni. Vyšlo nám počasí, v plánu přípravy se nemuselo nic měnit. Vcelku se nám vyhýbala i zranění. Co se výkonnosti hráčů týče, nárůst je zřetelný, takže já jsem spokojen.

Útočník Jiří Beroun se na tréninku objevil s berlemi. Co se stalo?
Jirka Beroun měl už delší dobu problémy, takže byl na artroskopii a něco mu tam vylepšili (úsměv). Zatím nevím, na jak dlouho to vypadá. Dnes (ve čtvrtek – pozn. red.) jede na kontrolu a měl by se dozvědět víc.

Přípravu absolvoval širší kádr čítající přes třicet hráčů. Je kádr uzavřený, nebo se dá očekávat, že ještě někdo do Znojma přijde?
Myslím, že už nikdo nepřijde. Na led vyjede téměř stejná sestava, která absolvovala letní přípravu.

Většina nových hráčů je v týmu velmi krátkou dobu. Jak přesto hodnotíte jejich přínos a co od nich do budoucna očekáváte?
Od hráčů, kteří přišli, očekáváme, že mužstvu pomůžou. Ti, co byli v letní přípravě, se začlenili bez problémů. Ty další, kteří se zatím nezapojili, uvidíme až na ledě. To se týká Lubomíra Vosátka, Jakuba Čecha a bohužel i Filipa Landsmana. Toho jsme viděli jen jednou na tréninku, tam si ublížil a má kotník v ortéze.

⇒  Karel Soudek

Právě s Jakubem Čechem a Filipem Landsmanem je v mužstvu momentálně čtveřice gólmanů? Poperou se všichni o místo i na ledě, nebo ještě předtím někdo z nich odejde?
To se teprve uvidí. Ještě o tom není rozhodnuto.

Tušíte, jak bude v letošní sezóně probíhat spolupráce s juniorským týmem? Kvůli účasti v EBEL se všechny hráčské přesuny budou zřejmě muset řešit formou mezinárodních transferů…
Podle informací, které mám, by někteří hráči ze současného kádru měli nastupovat za juniorku.

Jsou ti hráči už v této chvíli určení, nebo se rozhodne až podle výkonů na ledě?
Víceméně je to určené. Samozřejmě výjimečné výkony na ledě mohou někoho posunout vzhůru, to se ještě uvidí. Když bude někdo výrazně lepší a prosadí se, zůstane tady v A-týmu.

V nové sezóně na tým čeká zcela nová soutěž i noví soupeři. Sledoval jste třeba sestřihy utkání EBEL na internetu? Jaký styl hry chcete v soutěži praktikovat?
Ze záznamů na internetu se dá jen těžko něco odhadnout. Obrazovka je malá, vidět je tam vždy jen situace kolem puku. Budeme se snažit praktikovat styl, který by nám umožnil vyhrávat.

Jak vy osobně hodnotíte rozhodnutí nezúčastnit se juniorského turnaje v Omsku?
Hráči zůstanou pohromadě v týmu. Pro mě je to pozitivní.