Erste

Naši fanoušci jsou celou sezónu super, děkuje Jan Lattner

Naši fanoušci jsou celou sezónu super, děkuje Jan Lattner
06.04.2016 | Tomáš Teplý

Orli dokázali v úterý zvítězit na ledě Salzburgu a strhnout vedení v sérii na svoji stranu. Nejen o třetím finálovém utkání hovoří znojemský obránce Jan Lattner.

Vstřelili jste sedm gólu na ledě Salzburgu. Vypadá to docela jednoznačně, ale asi to tak nebylo...
Určitě to snadné nebylo. Salzburg se snažil hru otevřít, nám se to ale povedlo potrestat, proto jim tam napadalo tolik branek.

Pět přesilovek pět na tři v jednom zápase. Zažil jste to někdy?
To jsem asi nezažil. Říkali jsme si, když nám rozhodčí nadělil výhodu pět na tři, že se to soupeři bude snažit vrátit. Dávali jsme si proto pozor, abychom nefaulovali. I tak nás ale sudí poslal do tří, ale nevadí. Zvládli jsme to. V příštích zápasech se musíme snažit hrát bez vyloučení a být zodpovědní, protože oni to dokáží proměnit.

Za stavu 2:0 jste hráli dvě přesilové hry pět na tři po sobě. Říkali jste si, že to může být rozhodující moment?
Vedení o dvě branky je ošidné. Dostaneme jeden gól a soupeř je hned zpět ve hře. Když navýšíme na 3:0, tak už to vypadá trošku lépe. Jsem rád, že se nám to povedlo. Je to dobrý odrazový můstek.

Šlo vidět, že si Salzburg po minulém zápase začíná všímat klíčových hráčů a snaží se je vyvést z míry. Bylo to znát i na ledě?
My jsme vyhráli domácí zápas, tak jsme se dostali trošku nahoru. Jediné, co můžou, tak dohrávat naše nejlepší hráče. Jsou tady ale kluci jako já, Patrik Novák a další, abychom se jich zastali. Na naše klíčové hráče si nesmí nic dovolovat, protože to jsou oni, kdo bude rozhodovat.

Znojemských fanoušků tentokrát nepřijelo tolik, co posledně. Přesto ale dokázali překřičet zaplněnou halu...
Naši fanoušci jsou celou sezónu fantastičtí. V posledním domácím utkání to jenom potvrdili. Jsme rádi, že přijeli až do Salzburgu, a to dokonce i v úterý. Ať přijdou v pátek v ještě větším počtu, ať naplníme schody a celý stadion. My na oplátku musíme vyhrát.