Nebudeme koukat dopředu ani zpátky, ve středu hrajeme doma

Aktuální zprávy
PO 25. 2. 2008
<em>Třinec</em> - Zatímco loni zahájili Orli předkolo play off dvěma výhrami na ledě soupeře, letos se vrací z Třince za velmi nepříznivého stavu. Nepodařilo se jim ani jednou vyhrát. Výsledky obou zápasů vypadají podobně, ale každé utkání bylo odlišné. Pocity z nich přibližuje Radek Haman.

Jak se díváte na ty dva zápasy v Třinci?
Včera nás zaskočili dvěma rychlými góly v první třetině. Pak jsme sice hru vyrovnali, ale dostávali jsme bohužel góly. Dneska byl zápas úplně o něčem jiném, myslím si, že jsme měli více ze hry. Dostali jsme se do zápasu, první třetina byla výborná. Pak nám utekly první čtyři minuty druhé třetiny, ve kterých jsme dostali tři góly. Přesto jsme se dvěma slepenými góly dostali zpátky do zápasu. Rozhodující gól padl v naší čtyřminutové přesilovce, kdy jsme rychle inkasovali. To nás hodně mrzelo. Pak už jsme se jenom nutili, ale už jsme gól nedali.

Co rozhodlo, že jedete domů s prázdnou?
Jejich disciplinovanost, oproti té naší. Včera to bylo hrozně emotivní, hlavně ta rvačka, kdy jsme přišli o dva hráče, zbytečně. Dnes jsme měli využít první třetinu, měli jsme tam přesilovky, dostali jsme se do zápasu. Celý zápas se dnes vyvíjel úplně jinak. Pak jsme se svými chybami, občas faulem, občas tím, že nedáváme pozor, hodili zpátky dolů. Oni se hlavně zvedli těmi třemi rychlými góly, do té doby, si myslím, že neměli nějaké velké šance. Tím hrozně moc narostli. Najednou zjistili, že to jde. Ze začátku byli malátnější, pomalejší, v pohodě jsme s nimi dokázali bruslit. Takové je play off. Jsou domácí, najednou se hrozně zvedne sebevědomí. Pak už se daleko lépe boří než tvoří.

Prohráváte 0:2, máte nůž na krku...
Nemá cenu nad tím přemýšlet. Zítra lehce potrénujeme, podíváme se k rodinám, vyčistíme hlavu, zapomeneme chvíli na hokej. Ve středu je další zápas. Nebudeme koukat dopředu ani zpátky. Hrajeme doma, tak se do nich musíme obout. Nemůžeme s nimi hrát nahoru dolů, protože ofenzívu mají výbornou, jsou to skvělí bruslaři, umí dát gól. Musíme hrát pořád svoji hru, třeba tak, jak jsme dnes hráli první třetinu. Zabezpečená obrana na doraz. A aby nám tam něco spadlo. Nesmíme se hlavně nechat zbláznit.

V 35. minutě se zranil Radim Kucharczyk. Po střetu u mantinelu si nešťastně zabodl hokejku do břicha. Jak to s ním vypadá?
Zůstal v Třinci v nemocnici na pozorování. Měl nějaký nepatrný nález, tak si ho tam raději nechali. Asi bude v pořádku, protože už s Bičim mluvil po telefonu.