Nechali jsme si Grazem vnutit jeho hru, litoval Marek Uram

Rozhovory
PO 1. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté mají za sebou nepříliš vydařený víkend, ze dvou utkání ukořistili pouhý bod, nutno však dodat, že se postavili soupeřům z nejtěžších. První gól Znojma v nedělním klání vsítil po krásné akci Marek Uram. Právě slovenský útočník se v předchozích duelech nezapojil do hry tolik, jak je jeho zvykem, proti Grazu však byl opět jedním z nejvytíženějších hráčů. „Jsem rád, že jsem dostal větší prostor,“ prozradil Uram.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak hodnotíte dnešní utkání s Grazem?
Tento zápas se těžko hodnotí... Myslím, že v první a druhé třetině jsme byli lepším týmem, měli jsme tam nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili. Ve třetí třetině jsme začali trochu odpadávat. Místo toho, abychom hráli naši hru, nechali jsme se ovlivnit jejich stylem. Začali jsme více bránit, všichni víme, že pro nás bránění není zrovna přirozené. Nechali jsme se zatlačit do našeho pásma, kde jsme občas zmatkovali, z toho vyústilo i to, že jsme dostali gól na 2:2.

Dal jste svůj první gól v lize před domácími fanoušky, takže je z vaší strany alespoň částečná spokojenost?
Je úplně jedno, jak gól padne a kdo ho dá, důležité je, že tam je. Bohužel nebo bohudík už jsem v takovém věku, že mi až tak nezáleží na tom, kdo skóruje. Samozřejmě rád střílím já, ale stejně tak jsem rád, že se střelecky daří ostatním.

foto
Útočník Znojma Marek Uram

Ve třetí třetině jste byl na ledě opravdu často, měl jste několik výborných šancí...
V závěru jsem na sebe byl naštvaný, měl jsem tam v poslední minutě několik dobrých příležitostí, které jsem neproměnil. Kdybych dal gól, vyhrajeme a máme další dva body. Nepodařilo se mi ale zakončit tak, jak bych chtěl. Ještě nejsem v takové formě, abych si mohl říct, že teď dám gól, naskočím na led a jednoduše ho dám.

Rozuzlení zápasu přinesly až samostatné nájezdy, také vy jste se k jednomu z nich postavil...
Já jsem svůj pokus neproměnil, nedali i jiní spoluhráči, dopadlo to tak, jak to dopadlo. Nájezdy jsou prostě vždy hra vabank, my jsme tentokrát štěstí neměli.

V minulém domácím utkání s Innsbruckem jste konec zápasu strávil jen na střídačce, dnes jste v úvodu nastupoval až ve čtvrté formaci, čím si to vysvětlujete?
V předchozím domácím zápase musel trenér něco udělat se sestavou, protože jsme nehráli příliš dobře. Bohužel pro mě jsem to odnesl já. Nehledal bych za tím nic víc. My jsme nakonec Innsbruck porazili, což bylo cílem. Hodně lidí zajímá, proč jsem nehrál, zda je nějaký problém mezi mnou a trenérem... Já všechny ujišťuji, že mezi mnou a trenérem žádný problém není. Sám cítím, že to není z mé strany ještě úplně ono, je na mně patrná roční přestávka. Je třeba si uvědomit, že jsme stále na třetím místě, hrajeme pěkný hokej, kterým se lidé baví. Není teď podstatné pitvat se v tom, jestli já hraji.

Stále se zkouší různé kombinace hráčů v jednotlivých útočných formacích, odráží se to na vaší hře?
Nevybírám si, s kým budu hrát. Pro mě je důležité, abych byl na ledě. Jsem rád, že mi trenér dal dnes šanci hrát častěji než v minulých zápasech. Je mi opravdu jedno, s kým hraji.

Trochu obehraná písnička jsou i vaše přesilovky, co se dá ještě změnit, aby se začaly dařit?
Přesilovky nám nejdou, ale není třeba lámat to přes koleno. Hokej je krásný sport, protože proti sobě stojí pět mužů na každé straně. Při přesilovce je jednodušší něco kazit, než tvořit. Je začátek sezóny, přesilovky nehrajeme tak, jak bychom si představovali, ale já věřím, že to ještě přijde.