Nejdůležitější část sezóny je teprve před námi, ví kapitán Radim Matuš

PO 28. 2. 2022
Orli byli v posledním zápase proti Pustertalu blízko přímému postupu do čtvrtfinále play off. Chvilková nepozornost na začátku třetí třetiny ale poslala svěřence Glena Hanlona do předkola. Tam se orlí letka utká ve dvojzápase s rakouským Grazem. Po posledním zápase základní části jsme se zeptali na bezprostřední pocity kapitána Radima Matuše.

Výsledek proti Pustertalu vás posílá do předkola play off, jak byste zhodnotil klíčový zápas, který nedopadl podle vašich představ?
Bezprostředně po utkání mám pocit, že prohrál lepší mančaft. Byli jsme aktivnější, chtěli jsme to víc. Bohužel nám ale nevyšel začátek třetí třetiny, kdy Pustertal vyrovnal. Nechci říct, že by nás ten gól úplně srazil, přeci jen stále bylo dost času. Nakonec se ale ukázalo, že to byl zlomový moment.

Čím to, že nevyšel vstup do třetí třetiny, kdy jste přitom vedli 2:1? Mohlo to být i nervozitou?
To si nemyslím, máme dost zkušený tým, abychom si s takovou situací poradili. Problém byl v tom, že jsme si nepohlídali tu situaci při vyrovnávací brance. Jejich hráč tam vyplaval úplně sám na hranici brankoviště. Tohle se nám nesmí stávat. Musíme se na to podívat na videu a rozebrat si, kde jsme udělali chybu.

Co podle vás chybělo k tomu, aby z toho nakonec byl přímý postup do čtvrtfinále play off?
No… uhrát někde o tři body víc během sezóny. Pak bysme to nemuseli honit v posledním zápase, proti soupeři, kterému stačil bod. Pustertal ale rozhodně nešel do zápasu s tím uhrát bod. Takhle k tomu nejde přistupovat. Kdo kdy hrál nějaký vrcholový sport, tak moc dobře ví, že se tohle může vymstít. Šli do zápasu s tím ho vyhrát, stejně jako my.

Já jsem na kluky ale pyšný, dali jsme do toho všechno, bojovali jsme, což museli lidi vidět. Teď už se musíme dívat jenom dopředu. Tímhle zápasem jsme si to sice udělali těžší, o to sladší ta sezóna ale nakonec možná bude. Poslední zápas s Pustertalem musíme hodit za hlavu a připravit se na následující zápasy.

Nejdůležitější část sezóny je teprve před námi, teď půjde o všechno. Musíme být na sebe přísní a hlavně si musíme věřit ve finální fázi sezóny. Několikrát jsme se přesvědčili, že kádr tu máme skvělý, teď to musíme potvrdit. V play off rozhodují maličkosti a na ty se teď musíme zaměřit. Jedině postupnými kroky můžeme dojít k úspěchu.

“Tímhle zápasem jsme si to sice udělali těžší, o to sladší ta sezóna ale nakonec možná bude.“