Nenechali nám ani chvíli oddechu, chválil lídra ligy Ondřej Fiala

Aktuální zprávy
SO 14. 2. 2015
Orli v prvním nadstavbovém zápase na domácím ledě sehráli vyrovnanou partii s vedoucím celkem EBEL Red Bullem Salzburg. Na body to však nestačilo, hosté si takticky vyspělým a zodpovědným výkonem došli pro vítězství 2:1. "Musíme se takové zápasy naučit otáčet," věděl po utkání útočník Ondřej Fiala.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pátečnímu zápasu na znojemském ledě nechybělo téměř nic. Hezké góly, tvrdé střety, emoce, bitka na ledě i dramatický závěr do poslední minuty. Zkušený soupeř ze Salzburgu v něm uhájil těsné vedení a pojistil si první místo v tabulce. "Oni mají výborný tým. Rychle k nám přistupovali, nenechali nám ani chvíli oddechu a dokonale si nás přebírali," popisoval Ondřej Fiala, po jehož nahrávce vsítil v závěru první třetiny jediný znojemský gól Peter Pucher.

Ondřej Fiala asistoval na jediný gól Orlů v zápase

"Zápas jsme nezačali nejlíp, ale myslím, že postupně jsme se do toho dostali a měli i šance, jenže bohužel víc než jednu jsme nedokázali proměnit," litoval útočník Orlů. Znojmo sice dle oficiálního počtu střel soupeře přestřílelo 31:28, hráči Red Bullu ale často měli na hokejkách stoprocentní šance a Chris Holt v brance Orlů čelil několika samostatným nájezdům. "Salzburg už v základní části ukázal, že letos patří k nejlepším týmům v lize. Ale v první šestce jsou kvalitní všechny týmy a my se musíme naučit takové zápasy otáčet," upozornil Fiala.

Ten tentokrát nahradil absentujícího Adama Havlíka na křídle druhé Pucherovy formace s Ondrejem Šedivým. Nová spolupráce přinesla nejen jedinou branku Orlů, ale i několik dalších šancí. "Tyhle věci se běžně stávají. Někdo ze sestavy vypadne, jiný hráč ho nahradí. Je jedno, jestli hrajete ve druhé nebo čtvrté pětce. V neděli to může být zase jinak," věděl sedmadvacetiletý Fiala.