Nesmíme myslet negativně. V neděli to budou tři body, věří kapitán Matuš

Rozhovory
SO 12. 10. 2019
Znojmo v pátek po šesti zápasech poprvé nebodovalo. Na negativity ale podle kapitána Radima Matuše není prostor. Tým musí tvrdě pracovat a jít si za svým cílem.

V zápase jste dokázali dotáhnout dvougólovou ztrátu, ale nakonec z toho není ani bod. Co na to říkáte?
Je to zklamání. Minimálně po tom bodu jsme sahali a strašně jsme se nadřeli. Dlouho jsme dotahovali, a když už to přišlo, tak jsme po chvíli znovu inkasovali. Škoda té power play, ale to je loterie.

To, jak se tým zachovat za stavu 0:2, je pozitivní, že? Nikdo to nevzdal, zvonily tam tyčky...
Určitě. Říkali jsme si i v kabině, že ten zápas musíme brát pozitivně. V neděli nás čeká další těžký soupeř a my se musíme rychle oklepat. Nesmíme myslet negativně a dobře si odpočinout. Věřím, že v neděli uděláme tři body pro fanoušky.

Jaká byla Vídeň soupeř? Byl to jiný zápas oproti těm předchozím?
Ne, ne. Ta soutěž je tak vyrovnaná, že je opravdu jedno, jestli hrajete s Fehérvárem nebo s Vídní. Všichni jsou brusliví, ten fyzický styl hokeje je poznat.

Z osmi odehraných zápasů nebodoval tým pouze ve dvou. To je solidní rozjezd, že?
Víme, že musíme pracovat tvrdě. Bez toho ten tým nebude tím, čím chce být. Z každého zápasu si musíme vzít něco pozitivního. Musíme si jít to svoje a nic neměnit.