Nevěděl jsem, jestli zvládnu celý zápas, hlásil po návratu na led Erik Hrňa

Aktuální zprávy
ČT 30. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Téměř sedm týdnů trvala zápasová absence Erika Hrni, který si v polovině srpna při domácím přípravném utkání s Českými Budějovicemi přivodil nepříjemné zranění ramene. Svůj návrat do sestavy Orlů oslavil šikovný útočník dvěma gólovými přihrávkami, a výrazně tak svému mužstvu pomohl k prvním třem bodům v sezóně. Zápas proti Táboru však oko fanouška příliš nepotěšil. „Nedaří se nám, tenhle zápas musíme rychle zapomenout,“ prohlásil Hrňa po zápase.

Erik Hrňa je jedním ze skupiny mladých hráčů, kteří na jih Moravy přišli v průběhu přípravného období ze širokého kádru Třince. Přestože se na ledě mohl ukázat jen v několika utkáních, než přišlo zmiňované zranění, přesvědčil trenéry o svých kvalitách. Návrat na led mu bodově vyšel, přesto měl k ideálu daleko. „Nehrálo se mi nijak nejlíp. Byl jsem ještě takový roztřepaný, ne moc jistý na puku. Asi ještě potřebuju trochu zapracovat na fyzičce,“ přemítal Hrňa. „Ale dvě asistence mě samozřejmě potěšily. Nejen že jsme vyhráli, ale taky si doufám budu víc věřit s pukem.“

Hrňovo vyhozené rameno tak úspěšně zvládlo první ostrý zátěžový test. „Je to docela dobré. Ještě jsem do něj teda nedostal žádnou pecku. Před dvěma týdny jsem začal trénovat na ledě naplno, v posilovně dělám to, co zvládnu. Dneska jsem zkusil soupeři lehce jít levou stranou do těla, zatím to drží. Doufám, že to tak bude i dál.“

⇒  Dvakrát se Tábor mohl radovat z vedení, vždy o něj ale rychle přišel

Vítězství 4:2 nad jihočeským Táborem se rodilo velmi těžce, Orli museli dvakrát dotahovat náskok soupeře. Hra byla navíc plná nepřesností a zejména v prvních dvou třetinách nemohla přítomné diváky nadchnout. „Myslím, že hokejová krása na ledě nebyla ani ve třetí třetině... (úsměv) Nějak se nám nedaří, puk nám nelepí. Nevím čím to je, možná podceňujeme soupeře. Každopádně na tenhle zápas musíme rychle zapomenout, začít od začátku a uvidíme, jak to půjde dál. Snad to bude lepší,“ věří dvaadvacetiletý útočník.

Po matném výkonu v úvodní části sáhli trenéři k zúžení sestavy a pokračování pouze na tři pětky. „Byli jsme víc v zápřahu. Já třeba ještě nevěděl, jestli to v takovém tempu vůbec zvládnu celý zápas, ale nakonec se to dalo vydržet,“ popisuje Hrňa. „Dali jsme třetí gól, pak Hradec (Tomáš Hradecký) ještě jeden a už jsme si snažili výsledek pohlídat. Oba hráči, se kterými hraju, jsou na první ligu zkušení. Berka (Jiří Beroun) je bojovný, hodně nahrává, což mi vyhovuje, protože si myslím, že jsem spíš takový techničtější typ.“

Velkou část posledních sezón strávil Hrňa ve Vsetíně, kde místnímu valašskému klubu pomáhal ve druhé lize. „Hrál jsem druhou ligu dva roky a přišlo mi, že v první sezóně byla úroveň vyšší než v té minulé. První liga je určitě rychlejší, těžší a kvalitnější. Hrají tu zkušení hráči, kteří hokeji rozumí,“ uzavřel své hodnocení.

Hledání ztracené pohody

Nespokojený byl po zápase domácí asistent trenéra Milan Kastner. Přestože měl Tábor v zápase deset vyloučených hráčů, nezaznamenali Orli ani jeden gól v přesilové hře. „Myslím si, že nám chybí mezihra. Když není kvalitní přihrávka a jednoduchý přechod do pásma, nemůže pak být ani dobrá přesilovka. Je potřeba využít toho jednoho hráče navíc, jenže když si nepřihrajeme puk, početní výhoda se maže,“ vysvětluje Kastner.

⇒  Karel Soudek a Milan Kastner nebyli spokojeni

Spolu s Karlem Soudkem v průběhu utkání začali na ledě střídat jen tři útočné formace. „Sestavu jsme stáhli už po první třetině, neměli jsme pocit, že by pro nás byly čtyři pětky výhodou. Museli jsme k tomu kroku sáhnout, ale hrozně těžko se nám vybíralo, koho nechat hrát,“ přiznává.

Po těžkém startu do sezóny si tak Znojmo připsalo první tříbodový zisk, předvedenou hrou ale příliš nepřesvědčilo. „Chybí nám plynulost hry. Děláme chyby, z kterých pramení menší sebedůvěra. O každý puk musíme bojovat, což nás stojí hodně sil a hokej vypadá upracovaně,“ říká Kastner. „Neměli jsme jednoduchý začátek sezóny, proti nám stáli kvalitní soupeři a po vydařené přípravě jsme si možná mysleli, že to tak nějak půjde samo, ale teď se ukázalo, že to není pravda. Musíme najít zpět herní pohodu. Věříme tomu, že když to hráči dokázali v přípravě, uklidní se a budou toho schopni i v sezóně.“