Nevoga podpořila charitativní sbírku pro jihomoravské obce

Aktuální zprávy
ÚT 12. 10. 2021
Jeden z nejvěrnějších partnerů znojemského hokeje, společnost Nevoga, se v srpnu rozhodla podpořit charitativní utkání Orlů proti Kometě, jehož výtěžek putuje na konto obcí postižených červnovým tornádem. Zakoupila dres za rekordních 30 000 Kč, čímž pomohla navýšit celkový výtěžek akce na 482 273 Kč.

Společnost Nevoga navíc také zakoupila 40 vstupenek na charitativní zápas pro své zaměstnance. Včera dopoledne proto předali zástupci Orlů vydražený dres vedoucímu provozu Znojmo a prokuristovi firmy Petru Pokornému přímo v novém sídle společnosti Nevoga. Zároveň proběhla krátká prohlídka nového areálu a diskuze o společných plánech do budoucna společně s poděkováním za realizaci projektu revitalizace vstupu a průčelí Nevoga arény.

„Jsme nesmírně rádi, že ve společnosti Nevoga máme partnera, na kterého se můžeme vždy spolehnout. Společnost Nevoga se nejen dlouhodobě výrazně podílí na naplňování rozpočtu klubu, ale také se zapojuje do charitativních aktivit klubu a projektů, které zkvalitňují zážitek ze zápasů všem fanouškům znojemského hokeje. Věříme, že vzájemnou spolupráci budeme i nadále prohlubovat a těšíme se na oficiální otevření nového areálu společnosti, na kterém Orli nebudou chybět," uvedl manažer klubu Petr Veselý.

„Vybudování nového sídla firmy ve Znojmě je největší investicí v historii naší rodinné firmy. Rozhodnutí, že se budeme rozšiřovat právě tady, bylo poměrně jednoduché. Vyrábíme tu už téměř 30 let, vážíme si našich dobrých a věrných zaměstnanců, podpory města a oceňujeme polohu uprostřed Evropy. Máme zde vše, co potřebujeme k tomu, abychom zůstali lídry na evropském trhu,“ říká Günther Brandner, který je společně se svým bratrancem Manuelem Möslem již třetí generací ve vedení firmy.

Nevoga závod Znojmo

Na jaře plánuje Nevoga velké slavnostní otevření nového areálu firmy veřejnosti. „Slavnostní otevření jsme úmyslně naplánovali až na jaro 2022, abychom veřejnosti mohli ukázat už plně fungující výrobu. Rádi bychom, pokud by toto naše pozvání přijalo co nejvíce obyvatel Znojma a blízkého okolí,“ říká Günther Brandner.

Rodinná firma Nevoga, založená v roce 1958, je evropským lídrem na trhu stavebnictví v odvětví výroby a vývoje příslušenství do bednění. Své pobočky má kromě Znojma (ČR) také v Německu, Rakousku a Polsku. Ve Znojmě vyrábí už od roku 1991, přičemž v roce 2021 zde Nevoga otevírá nový topmoderní výrobní závod pro více než 600 zaměstnanců.

V Nevoze se vyrábí přes 200 typů výrobků z různých druhů materiálu: od distančních prvků, kruhové bednění až po výztužné napojovací prvky. Firma je průkopníkem v recyklaci, od roku 1989 používá pro výrobu svých produktů recyklovaný plast.

S Nevogou se staví po celém světě, naše výrobky najdete na světových fotbalových a multifunkčních stadionech (Manchester City, Benfica Lisabon, Mercedes-Benz-Arena Berlin), v dopravních stavbách, jako jsou nádraží (Vídeň), mosty (Bělehrad), tunely (Rakousko, Švýcarsko, Německo) či metra (Budapešť) nebo ve zdech různých budov a mrakodrapů (Dauhá, Londýn, Reykjavík).

Společnost je hrdým partnerem HC Orli Znojmo, který své domácí zápasy hraje v Nevoga Aréně. Kromě sportovců a sportovních akcí, jako jsou Nevoga Cup, Lahofer Cup nebo Znojmo Extreme 790, podporuje firma také kulturní a společenský život v regionu (např. Hudební festival Znojmo, módní přehlídky Beaty Rajské nebo oslavy 150 let Severozápadní dráhy Vídeň – Znojmo – Jihlava).