Nicolas Hlava: Nastoupili jsme jako mistři světa a oni nám nafackovali

Rozhovory
PO 10. 12. 2018
Vítězný duel se Záhřebem přinesl na konto Orlů další dva body, po utkání ale ve vzduchu visela pachuť ztraceného bodu. Znojmo pustilo z moci třígólové vedení, nakonec muselo bojovat o dva body do samotného závěru. „Asi jsme si mysleli, že jim dáme dvacet,“ konstatoval sarkasticky útočník Nicolas Hlava.

Berete vítězství na nájezdy proti Záhřebu jako dva získané, nebo jeden ztracený bod?
Řekl bych to jednoduše, jsme banda idiotů. To, co jsme na ledě předvedli, bylo strašné. Hokej je týmová hra, kolektivní. To znamená, že ji nehrají jednotlivci, ale celý tým. Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli do téhle chvíle během úspěšného listopadu, navázat na ty zápasy, které nám vycházely dobře, a vrátit se k našemu stylu hokeje.

Vedli jste 4:1 po první třetině, neuspokojil se tým tak vysokým náskokem?
Asi jsme si mysleli, že jim dáme dvacet… Nastoupili jsme tam jako mistři světa, oni nám nafackovali a všichni viděli, jak to dopadlo. Zaplať pánbůh alespoň za ty dva body. Kdybychom prohráli, byl by to vrchol všeho. Takhle jsme naštěstí vybojovali prodloužení s nájezdy a ty pak zvládli.

V úvodu jste v obraně soupeře měli opravdu hodně místa, vy jste z toho vytěžil gól. Bylo znát rozdíl oproti jiným utkáním?
Je to tak. Nevím úplně, v jakém jsou oni rozpoložení, a my jsme nastoupili do zápasu docela dobře. Jenže pak si každý chtěl dát gól a takhle to prostě nejde.

Nakonec jste šel i na jeden ze samostatných nájezdů. Patříte mezi určené střelce nebo to vyplynulo ze situace?
Tak nějak to vyplynulo. Chtěl jsem udělat svůj blafák, ale bohužel před brankářem mi proběhlo v hlavě, že budu střílet mezi betony. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Ještě že C. J. (Stretch) dal ve čtvrté sérii gól a my bereme druhý bod.

Když se podíváme na celou sezónu, tak poslední měsíc se vám velmi vydařil. Co se změnilo oproti září a říjnu, kdy dobré výsledky nepřicházely?
Myslím si, že jsme si na začátku sezóny nevěřili. Nedařily se nám jednoduché věci, zmatkovali jsme, u nás ve třetině měli bordel. Řekli jsme si k tomu určité věci, začali věřit jeden druhému, věřit, že systém funguje, a přineslo to ovoce. Samozřejmě řekl bych, že nám chybělo i štěstí, které teď naopak docela máme, a doufám, že zůstane na naší straně. Hlavně to ale bylo o týmové práci. Makali jsme jeden za druhého a jedině tak jsme se zvedli.