Nová sezóna je tu! Přijíždí maďarský Fehérvár

SO 7. 9. 2013
Hokejoví fanoušci se dočkali! Znojemští hokejisté vstupují do svého třetího ročníku v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. V neděli doma od 17:30 přivítají maďarský Fehérvár.
» Hvězda soupeře
Frank Banham si kromě osmi sezón v EBEL zahrál také NHL i finskou SM-liigu

V minulém roce se Fehérvár do play-off neprobojoval. Po sezóně obměnil necelou třetinu kádru, trenérský post převzal po Janu Nelibovi Kanaďan Marty Raymond, který v posledních letech vedl chorvatský Záhřeb. Letos chce jediný maďarský zástupce v EBEL vystoupat výš. Stejně jako Orlům, i Fehérváru se v přípravě dařilo. "Nebyly to jen výsledky, ale podali jsme opravdu dobré výkony," hodnotí přípravné období Raymond.

"Po těžké přípravě jsou už hráči velmi natěšeni na novou sezónu. Hned v prvním kole narazíme na Znojmo, které udělalo spolu s Grazem velký krok kupředu," myslí si. O tom, kdo se z dua Bence Bálizs - Miklós Rajna postaví v neděli do branky, rozhodne po posledním tréninku.

Znojmo nastoupí do zápasu se čtyřmi útočnými formacemi, šesti obránci a gólmanem Jakubem Čechem. Zraněný zůstává obránce Filip Krejčiřík a s největší pravděpodobností i forvard Peter Pucher. "Nechci výsledky z přípravy přeceňovat. Teprve v neděli se ukáže, jak jsme se připravili," míní trenér Jiří Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 5 4 1 0 30:28

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#12 Ulrich Erd, #8 Gerhard Sporer
Čároví rozhodčí:#72 Andreas Hütter, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Čech – Thomas, Štach, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Bartoš, Novák – Rožník.
Bálizs – Jackman, Pozsgai, Kiss, Gawryletz, Tokaji, Hetényi, Orbán, Szirányi – Banham, Sarauer, Yellow Horn – Mihály, Naglich, Németh – Magosi, Sikorcin, Tóth – Sárpátki, Nemes, Kocsis.