Nové tváře Orlů I. - Zdeněk Ondřej

Portréty
ČT 6. 5. 2004
Z n o j m o - Současně se zahájením letní přípravy začíná také každoroční miniseriál, ve kterém budou postupně představeni všichni noví hráči. Jako jedna z prvních letošních posil orlího týmu se ve znojemské kabině objevil čtyřiadvacetiletý útočník <b>Zdeněk Ondřej</b>. Na bruslích stál už ve velmi útlém věku a hokeji dal přednost před cyklistikou. Jeho svalnatá postava budí úctu. Tvrdosti a nebojácnosti, kterou znojemský útok velice potřebuje, se mohl přiučit během svého dvouletého působení v Americe.

Zdeněk Ondřej

narozen: 2.8.1980 v Jindřichově Hradci
výška: 180 cm
váha: 92 kg
post: útočník
hůl: L
číslo dresu: 37

K hokeji ho přivedl děda, který v Jindřichově Hradci trénoval. Otec jezdil na kole a chtěl syna k cyklistice přivést také. Odjel dokonce jeden závod, hokej ho ale táhl víc, a tak u něj zůstal. Bruslit začal ve čtyřech letech a Jindřichově Hradci zůstal věrný až do juniorské extraligy. Na jednu ze svých úspěšných sezón vzpomíná: „V sezóně 1999/2000 jsem byl nejlepším střelcem juniorské extraligy a měl jsem tehdy možnost odejít do Plzně nebo do Kladna. Nakonec jsem odešel do Kladna a na střídavý start jsem byl uvolňován do Berouna.“

I přes to, že na sebe upozornil svou produktivitou, pozvánku do mládežnických reprezentačních výběrů nikdy neobdržel. „To máte těžký, z Jindřichova Hradce se do repre neodchází, tam jsou tlačení hlavně hráči Sparty a podobných týmů,“ vysvětluje nezájem reprezentačních trenérů mládežnických mužstev o jeho služby.

Ve svých devatenácti letech odešel zkusit štěstí za moře, kde v nižší soutěží West Coast Hockey League sehrál dvě sezóny. V dresu týmu z Long Beach se tehdy potkal s dalšími Čechy - Tomášem Kapustou, Davidem Kudělkou, Martinem Lamichem nebo Tomášem Hradeckým. Po návratu se důrazný útočník prosadil do základní sestavy Českých Budějovic, se kterými ale v loňské sezóně sestoupil z extraligy.

Na kterém místě v sestavě Orlů bude nastupovat zatím neřeší: „Jsem univerzální útočník, víc jsem sice hrál centra, ale taky pravé křídlo. Většinou hraji dopředu.“ Jako snad každý kluk, který s hokejem začínal, měl i on své velké vzory: „V mládí jsem měl samozřejmě jako většina kluků za vzor Gretzkého a Jágra. Teď už se soustředím sám na sebe, abych odváděl dobrou práci.“ Zdeněk je svobodný, ale zadaný, veškerý svůj volný čas se snaží trávit s přítelkyní. Jeho jedinou velikou zálibou je sport, rád si zajde do kina.

1999-00  SHC Vajgar Jindřichův Hradec (1.liga)          9  2  0  2   4
         SHC Vajgar Jindřichův Hradec (baráž o 1.ligu)  6  0  0  0   0