Nové tváře Orlů - Jan Snopek

Portréty
PÁ 7. 6. 2002
Dalším hráčem po Romanu Eratovi, který vyměnil hvězdu (tentokrát Slavie pražské, extraligové) na prsou za orla, je <b>Jan Snopek</b>. Tento urostlý obránce má ve svých téměř šestadvaceti letech za sebou již mnohá angažmá, mimo jiné i v zámoří.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Jeho otec, který hrál hokej aktivně až do svých pětačtyřiceti let, jej přivedl v šesti letech na stadion pražské Sparty. Zde hrál až do dorostu a v šestnácti letech odešel zkusit štěstí do Kanady. "Čtyři roky jsem hrál juniorskou ligu OHL v Oshawě. Byl jsem draftován Edmontonem. V NHL jsem nehrál, protože jsme nebyli schopni dohodnout se na smlouvě. Po Oshawě jsem velmi krátce působil na farmě Calgary Flames v St. John a pak jsem odešel do švédského Västeräs. Tady se mi velmi líbilo, jenže Sparta si mě po roce vyžádala zpět. Kupodivu mi ale nenabídla žádný kontrakt a já putoval do Karlových Varů," vzpomíná. V Karlových Varech hrál v jedné pětce i s Miroslavem Barusem. Po dvou letech se znovu stěhoval. "S příchodem pana Herstuse do Varů se totiž změnilo jednání vedení klubu, a tak jsem kývl na nabídku Slavie." Ve Slavii strávil opět dva roky a zase měnil působiště. Tentokrát jde do Znojma. "Ve Slavii mi končila smlouva a vedení mi na konci sezóny řeklo, že se mnou dál nepočítá. Po krátkém jednání jsem podepsal na dva roky (!) smlouvu ve Znojmě. Já už jsem asi takový ,dvouleťák’," se smíchem vypráví. "Dostal jsem taky nabídku z Ruska, ale tam mě to zatím vůbec neláká. Myslím si, že v tomto případě nejsou peníze všechno," svěřuje se.

Na svůj dětský sen, hrát NHL, ještě úplně nezapomněl: "Rád bych si tam zahrál, ale v tuto dobu, kdy do Ameriky odchází vlastně celá evropská špička, je hrozně těžké se prosadit. A než hrát na farmě, to budu radši doma a budu hrát naši extraligu. Navíc ta je daleko kvalitnější než jejich nižší soutěže."

S úsměvem vzpomíná na horké chvilky loňské play-off proti Znojmu: "Pamatuji se, jak mě Pavel Kumstát ,rozpáral‘. Ale já to tak neberu; vždyť to bylo v zápalu boje a hlavně neúmyslně."

Volné chvíle tráví nejčastěji u play stationu, u počítače, sledováním sportovních přenosů a poslechem tvrdší hudby. "V létě jezdím k rodičům na chalupu, kde si rád zarybařím, ale v poslední dobou mě táta nutí do kutilství. On je do toho úplný blázen."

Jan Snopek #27

Narozen: 22.6.1976 v Praze