Nové tváře Orlů<br><i>Tomáš Chlubna je útočník s čichem na góly</i>

Rozhovory
ST 1. 6. 2005
Z n o j m o - Po čtyřech sezónách strávených v zahraničí se do české extraligy vrací útočník <b>Tomáš Chlubna</b>. Minulá sezóna pro něj skončila kvůli zranění už v listopadu. Nyní je již ale v pořádku a naplno trénuje s orlím týmem. Měl by být přínosem pro tým hlavně díky své výborné střelecké mušce. Během svého působení v cizině svůj střelecký um potvrdil, když byl nejlepším střelcem finské SM ligy. Má dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou z české extraligy. Touží však dosáhnout mety nejvyšší, protože žádné prvenství společně s kolektivem se mu ještě nepodařilo, jak prozradil v rozhovoru.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Máte svoje vlastní internetové stránky www.chlubna.cz. Tvoříte si je sám?
Dělá je můj nejlepší kamarád, který se o ně stará. Já mu dodávám informace.

Vy sám se nějak zajímáte o počítače?
Ne, to ne.

A proč jste si je založil?
On ten můj kamarád má svoje stránky a mně se líbily. Byl to jeho nápad, že mi je udělá. Je to jeho koníček, baví ho to.

Minulá sezóna pro vás skončila ze zdravotních důvodů už v listopadu. Jste již v pořádku?
Byl jsem na kontrole v Praze u Pavla Koláře a vyšetření ukázalo, že došlo ke zlepšení a že se můžu stoprocentně připravit na další sezónu.

Co se vám stalo?
Dostal jsem při zápase krosček do krku a pohnul se mi pátý a šestý krční obratel.

Ve Finsku jste měl smlouvu ještě na jeden rok. Proč jste nezůstal?
Hlavním důvodem byl zdravotní stav, ale nebyl jsem tam spokojen ani po hokejové ani po té druhé stránce.

Proč jste zamířil zrovna do Znojma?
Jedním slovem Jarda Vlasák. Je to můj kamarád. Chtěl bych mu pomoct k co nejlepšímu výsledku.

V sezóně 2001/02 jste se stal nejlepším střelcem finské SM ligy. Považujete se za koncového hráče?
Je to dar od boha a mám to odmalička. Vždycky jsem dával hodně gólů.

Kolik jste dal nejvíc gólů za sezónu, třeba i v žácích?
Sto. Bylo to ve čtvrté třídě. Byla to taková sezóna, kterou si pamatuji dodnes, že na co jsem šáhl, to mi tam spadlo. Dával jsem za zápas šest sedm gólů.

Je náročnější rehabilitace nebo teď tréninky?
Určitě tréninky. Já řeknu jedno. Věřím, že teď to, co tady zažívám, se v zimě bohatě vrátí.

Pojedete na soustředění, které bude zaměřeno především na cyklistiku. Bude to lepší nebo horší než nynější příprava?
Zažil jsem to, když jsem trénoval pod Radimem Rulíkem. Ten týden na kolech bude určitě náročný, tam bude letní příprava gradovat. Protože jsem to absolvoval, tak vím, že nás čeká hodně těžký trénink.

Kde berete motivaci?
Motivaci... Chtěl bych něco vyhrát, a to je takový můj cíl, že bych chtěl zažít takovou tu radost s mančaftem, že něco vyhrajeme. To se mi ještě nepodařilo, a to mě žene dál.

Máte nějaké krédo nebo přísloví, které vás provází životem?
Co tě nezabije, to tě posílí.

Profil Tomáše Chlubny najdete zde.