Novinky a změny na zimním stadionu. Na co se můžete těšit?

Rozhovory
SO 2. 8. 2014
Po intenzivních letních měsících a řadě dokončených úprav čeká na návštěvníky zimního stadionu ve Znojmě v nové sezóně spousta větších i menších novinek. Co vše se během letní přestávky změnilo, popisuje v rozhovoru manažer Orlů Petr Veselý. „Věříme, že úsilí, které jsme spolu s partnery do těchto věcí vložili, lidé ocení," říká.

Zimní stadion prošel po skončení sezóny řadou větších i menších oprav. Na jaké novinky se mohou fanoušci těšit?
Nejpodstatnější novinkou pro fanoušky bude zajisté nové osvětlení, které splňuje nejen moderní technické požadavky, ale také by se díky úspoře elektrické energie mělo samo zaplatit z úspor v horizontu zhruba pěti let. Další velkou změnou je moderní mantinelový systém, který oproti přes dvacet let starým a již přesluhujícím mantinelům splňuje všechny bezpečnostní normy a umožňuje snadnou demontáž, čímž se ze zimního stadionu stává prakticky multifunkční prostor pro celou řadu dalších akcí, od sportu až po kulturu. Za tyto úpravy musíme poděkovat vstřícnému postoji města Znojma, které vzhledem k tomu, že stadion je majetkem města, tyto dlouho plánované úpravy financovalo. Navíc pracovníci zimního stadionu a správy nemovitostí za pomoci externích firem provedli velké množství dalších více či méně viditelných oprav a vylepšení, od nátěrů ploch po očištění sedaček a další věci, které návštěvníci jistě ocení.

S usazováním nových skleněných vyplní pomáhali i hráči A-týmu

Novinkou, která se dotkla některých majitelů permanentních vstupenek, je zákaz stání v uličkách zimního stadionu. Co je jeho důvodem?
S touto věcí klub nemohl moc dělat. Stejně jako se v průběhu let vyvíjí hokej jako hra, tak dopředu postupují také bezpečnostní pravidla a předpisy na zimních stadionech. Chápeme, že pro fanoušky, kteří zde měli roky svoje místo, je to změna, ale klub se jim snažil vyjít vstříc poskytnutím slevy na místo nové. Doufáme, že lidé tyto změny v rámci bezpečnosti pochopí. S platností od prvního přípravného utkání tedy nebude možné stát ani zdržovat se v průběhu utkání v prostoru uliček na dlouhých stranách stadionu při zápasech A-mužstva Orlů. Prosíme všechny návštěvníky, aby toto pravidlo respektovali a předešli tak zbytečným konfliktům. Pozitivem této změny je to, že se nám otevře prostor pro roznos občerstvení po stadionu, tak jak ho někteří z fanoušků znají třeba ve Vídni.

Dočkaly se nějaké změny také stánky s občerstvením a toalety?
Tato věc se v současné době intenzivně řeší. Všichni jsme si vědomi toho, že čistota a hygiena jsou jedním ze základních předpokladů, aby se návštěvníci na zimním stadionu cítili příjemně. Proto se snažíme ve spolupráci se Správou nemovitostí města Znojma najít řešení. Věříme, že do prvního mistrovského zápasu by se to mohlo podařit a diváci by mohli zaznamenat výraznou změnu a zlepšení v této oblasti. Co se týče barů, zde musíme uvést informace na pravou míru. Pokud jednání dopadnou úspěšně, dojde k výměně nevzhledných stanů v rozích stadionu za jednoduché zděné bary, které budou sloužit stejnému účelu, ale v mnohem kultivovanější podobě.

Sedačky byly chemicky ošetřeny a logicky přečíslovány

Nápoje na zimním stadionu budou nově prodávány do vratných zálohovaných kelímků. Tento postup využívá mnoho zahraničních sportovních klubů i kulturních akcí. Co si od této změny slibujete?
Zavedení prodeje nápojů do zálohovaných vratných kelímků s potiskem souvisí s výše uvedenými změnami. Návštěvníci si jej mohou buď ponechat jako suvenýr, nebo vrátit a svoje peníze tak dostat zpět. Vratná záloha by měla činit 50 Kč. Toto opatření by mělo zejména pomoci udržet pořádek uvnitř i vně stadionu a otevírá nám také možnost připravit na významné zápasy nebo play-off například speciální edice pro sběratele.

Bude také letos možné sledovat domácí ligové zápasy EBEL prostřednictvím komentovaných streamů od Playo.tv?
S touto možností počítáme i pro letošní sezónu, nicméně je třeba si uvědomit, že online streaming našich domácích zápasů zatím není výdělečný projekt a firma Playo.tv ho dotuje. Probíhají jednání mezi klubem, ServusTV, Laola1 a Playo.tv o možné užší spolupráci těchto tří subjektů, což by mohlo celou akci finančně zajistit, a diváci, kteří se z jakýchkoliv důvodů nemohou dostat přímo na stadion, tak nepřijdou o možnost sledování EBEL v plné kvalitě, jak byli zvyklí.

Chystáte pro fanoušky v nadcházející sezóně ještě nějaké další novinky?
Změn chystáme několik, tou nejvíce viditelnou a slyšitelnou bude určitě nový DJ a speaker na domácích utkání našeho týmu. Bude jím moderátor Petr Holík známý např. z pořadu SuperStar nebo Rádia Krokodýl. Ten bude mít na starosti nejen moderátorskou část, ale také hudební doprovod utkání a přestávkový program. S profesionální firmou jsme začali připravovat také novou infografiku pro multimediální kostku. Věříme, že spolu s novým osvětlením dostanou domácí zápasy ještě větší náboj a přilákají další diváky do ochozů.

Ovládací panel nového systému osvětlení

Závěrem nutno říci, že uvedené změny mohou probíhat pouze za podpory všech partnerů znojemského hokeje, radnice města a Správy nemovitostí města Znojma, pod kterou zimní stadion spadá, za což jim patří dík. Naším cílem je v postupných krocích znojemský zimní stadion dále zvelebovat. Věříme, že úsilí, které jsme spolu s partnery do těchto věcí vložili, návštěvníci a fanoušci ocení.