Orli Znojmo Orli Znojmo

Novopečený tatínek Matuš bude během volna vozit kočárek

Novopečený tatínek Matuš bude během volna vozit kočárek

Letošní sezóna byla předčasně ukončena, a tak trofej Karla Nedweda a mistrovský titul nikdo nezíská. Kapitán Orlů v rozhovoru okomentoval nejen průběh sezóny a její konec, ale i narození svého syna.

Jak byste zhodnotil letošní sezónu?
Je zvláštní hodnotit sezónu bez konce. Podle mě byla úspěšná. V základní části jsme do posledního kola bojovali o TOP5. Z nadstavby se nám podařilo postoupit do play-off. Tam to už bylo zvláštní. Mluvilo se jen o koronaviru. Nebylo možné se plně odtrhnout od médií. Všechno to asi mělo nějaký dopad. Na stadion nechodili lidi. Na čtvrtfinále dorazilo jen čtrnáct set fanoušků. Nevím, jestli se báli nebo čím to bylo způsobeno. Jako hráči jsme to vnímali, bylo to opravdu zvláštní.

Jak vnímáte opatření související s předčasným ukončením sezóny?
Souhlasím s ním. Je lepší soutěž ukončit než hrát bez diváků. Sport se hraje pro lidi. Samozřejmě, že nás hokej živí a baví, ale na zavřených stadionech bez fanoušků bych hrát nechtěl.

Kdy se opět sejdete před letní přípravou?
To zatím nevíme. Momentálně se ještě dokončuje tato sezóna. Vedení jedná s hráči, kdo zůstane a kdo ne.

Co máte v plánu během volna, které vás čeká?
Narodil se mi syn, takže budu vozit kočárek. Určitě ale nepojedeme do zahraniční. Nejspíš se podíváme jen za rodinou do Uherského Brodu. Převážně ale budeme ve Znojmě. Pro nás je to tady už domov, nemáme důvod odjíždět.