Orli Znojmo Orli Znojmo

O fanoušky ve Znojmě nouze nebude. Každý se tu na CHL těší, všímá si Jan Lattner

O fanoušky ve Znojmě nouze nebude. Každý se tu na CHL těší, všímá si Jan Lattner

Hned v prvním kole Ligy mistrů narazí Orli na Mnichov, za kterým stojí nápojový gigant Red Bull. Papírové předpoklady jsou tedy na straně německého mistra, ovšem Jan Lattner věří, že i znojemský tým má na to, aby utkání zvládl.

Start Ligy mistrů se blíží. Co očekáváte od Mnichova?
Nikdy jsem je neviděl hrát. Mají tam hodně Kanaďanů, takže si myslím, že to bude podobný styl, jako hraje Salzburg nebo Linz. Německá DEL liga má obrovskou kvalitu a Mnichov ji vyhrál, což mluví za vše. Určitě to pro nás bude náročný zápas. Čekám od nich fyzickou hru s dobrým pohybem. Sebemenší chyby jistě dokáží potrestat. Ale my chceme vyhrát.

V obranných řadách německého mistra najdeme řadu zajímavých jmen. Například Derona Quinta, obránce s pěti sty starty ve slavné NHL, Dereka Joslina nebo Matta Smabyho. Jak na ně vyzrát?
Důležité je hrát dobře a zodpovědně z obrany. Příležitosti ke vstřelení branky si určitě vypracujeme, ale musíme být produktivní. Třeba se Zlínem jsme hráli zápasy, ve kterých jsme tlačili spíše do plné obrany. V úterý to bude o něčem jiném.

Adam Hughesman a Jan Lattner v přátelské šarvátce na tréninku

Oba vaši soupeři ve skupině jsou papírovými favority na postup. Necítíte nervozitu vzhledem k očekávání, která ve Znojmě jsou? Vedení klubu dalo najevo, že chce postoupit...
Vždycky musíme mít k soupeři trochu úcty. Určitě tam z jejich strany nebude žádné podcenění. Půjdeme do toho zápasu s pokorou. To je základ úspěchu. Přesto vkročíme na led s tím, že chceme vyhrát. Pokud do toho dáme všechno, a budeme hrát naši nejlepší hru, máme šanci.

Může mít na úterní utkání vliv třeba to, že Mnichov začíná Ligu mistrů už v sobotu, tři dny před vzájemnou konfrontací?
Pro Mnichov to bude spíše výhoda. Jeden zápas už budou mít vyzkoušený, budou vědět co a jak v té soutěži vypadá. Hodně hráčů z týmu soupeře už ale Ligu mistrů hrálo minulý rok, takže zkušeností mají i tak dostatek. Nám do karet hraje zase to, že budeme více odpočatí. Soupeř si v sobotu zahraje náročný zápas ve Fribourgu, o tři dny později musí být ve Znojmě. Hodně se nacestuje.

V Česku se hodně diskutuje o návštěvnosti na utkání Ligy mistrů. Řada klubů má problém přilákat diváky na stadion...
U nás to určitě problém nebude! Máme vynikající fanoušky. Tady se na Ligu mistrů každý těší, co jsem se bavil. Čekám, že tři a půl tisíce lidí na ten zápas určitě příjde. Je tady hlad po hokeji.

Vraťme se k přípravnému zápasu ve Zlíně. Tam jste obdrželi šest branek. Čím to?
Udělali jsme pár chyb v obraně. Mají zkušené hráče a dokázali ty své šance proměnit. Mohlo to vypadat úplně jinak. Měli jsme sedm přesilovek, motali jsme je tam, ale nedokázali jsme se prosadit. Je to jedna z věcí, kterou musíme zlepšit.

Na čtvrtečním tréninku jste si vyzkoušel i bitku s Adamem Hughesmanem. Probíhá v kabině nějaké hecování?
Jenom jsem se poklepal se Seanem McMonaglem, a potom přijel Adam a chtěl se porvat. Řekli jsme si, že si to zkusíme, kdo na tom jak je. Vyhrál jsem (úsměv).