O místo v sestavě se poperu, slibuje Jan Trojan

Rozhovory
ST 3. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Snad každý fanoušek odpočítával poslední dny do zahájení přípravných zápasů na premiérovou sezónu Orlů v EBEL. Ještě než na znojemský led vyjedou zahraniční soupeři, dostali diváci předkrm v podobě tradičního derby s Třebíčí. Bitva s regionálním rivalem před solidně zaplněnými tribunami byla jen odrazovým můstkem, přesto těsná prohra hráče zamrzela. „Rozhodně jsme chtěli v prvním utkání vyhrát,“ hlásil Jan Trojan.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po šedesáti minutách hry nehýřil dobrou náladou, na Janu Trojanovi bylo vidět zklamání a především únava, která se ve druhém týdnu přípravy na ledové ploše musí nutně projevit. „Nastupovali jsme do zápasu z plné přípravy, měli jsme toho plné zuby,“ přiznal těsně po závěrečném hvizdu mladý útočník.

Do střetnutí s Třebíčí naskočili znojemští hráči v omlazené sestavě. Příležitost dostali i mladíci, kteří s týmem absolvovali celou suchou přípravu. „Trenéři se chtěli podívat, jak budeme hrát v plné zátěži. Dostali jsme tak šanci ukázat se a snad jsme nezklamali,“ glosoval rozhodnutí koučů střelec druhého znojemského gólu.

Znojemský útočník Jan Trojan

I když Orli první přípravné utkání prohráli, výsledek nepřeceňují. Dál se snaží poctivě trénovat a doufají, že se jim hodiny strávené na ledě a v posilovně vyplatí. „Je to dřina, ale před začátkem sezóny je třeba kvalitně se připravit. Máme trénink čtyřikrát denně, dvakrát na suchu a dvakrát na ledě,“ popsal tréninkový rozvrh Trojan.

Do kádru Znojma se v létě přesunulo hned několik nových hráčů, kteří duel s Třebíčí sledovali jen z hlediště, svou šanci by měli dostat za týden proti Jesenici. Jak jejich příchod hodnotí Jan Trojan? „Jsou to zkušenější hráči, mají toho už dost odehraného. Do kabiny zapadli skvěle.“ Svou premiéru si na střídačce A-mužstva odbyl i nový asistent trenéra Martin Stloukal, jenž se tak stává pravou rukou Karla Soudka. „Spolupracují dobře, žádný problém není. Snad to bude takto pokračovat,“ hodnotí působení obou koučů Jan Trojan.

Již zmiňovaný Martin Stloukal se blíže rozpovídal o rozhodnutí trenérů postavit do utkání znojemské hokejové naděje. „Chtěli jsme vidět hrát především mladé hráče, navíc nastoupil Martin Škadra a zkušený bek Tomáš Klimeš. Jinak hráli hráči, kteří jsou věkově ještě junioři. Máme tady pět našich juniorů z ročníku 1992 (Daniel Opalek, Jakub Šaur, Patrik Novák, Dominik Piskoř, Jan Podešva), se kterými ze začátku nepočítáme do EBEL. V plné sestavě nastoupíme až do zápasu s Jesenicí.“

Asistent trenéra Martin Stloukal

Také znojemský asistent nepřeceňoval první domácí porážku. „Samozřejmě prohra nás mrzí, ale především kvůli divákům, pro nás trenéry to není až tak zavazující,“ přiznává Martin Stloukal a dodává: „Ve třetí třetině jsme odešli fyzicky, klukům došla energie.

Ač šlo o přípravný zápas, rozhodčí rozdal na obou stranách několik menších trestů. Obě mužstva si tak mohla vyzkoušet souhru v přesilových hrách i v oslabení. „Přesilovky nejsou v této fázi přípravy nějakým odrazem kvality hráčů nebo jejich šikovnosti. Je to první utkání, takže po této stránce jsou tyto herní činnosti druhořadou věcí,“ prohlásil Stloukal.

Svůj první ostrý start za znojemské barvy si připsal Lukáš Sáblík, jenž se v týmu poprvé objevil až minulý týden, ale postupně se v orlí kleci představí všichni tři gólmani. „Proti Jesenici bude chytat jiný brankář. Dostane šanci někdo z dvojice Kacetl – Landsman,“ informoval Martin Stloukal.