O naději na TOP 6 zabojuje Znojmo v Maďarsku

ČT 3. 1. 2019
V pátek bude Székesfehérvár hostit souboj dvou týmů, které stíhají elitní šestku a aktuálně se jim v této snaze dvakrát nedaří. Jak Znojmo, tak Fehérvár poslední dva zápasy prohráli. Kdo bude úspěšnější tentokrát zjistíme od 18:45 v přímém přenosu maďarské DIGI TV.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Fehérvár patřil v prosinci k týmům s vůbec nejlepší formou v lize. Byl na dosah elitní šestce, jenže doma ve vzájemném souboji proti Linzi neudržel vedení 2:0 a nakonec podlehl 2:4. Následně neuspěl ani ve Vídni. Tým finského trenéra Järvenpääho tak musí najít způsob, jak znovu začít sbírat body.

Situaci má paradoxně ztíženou tím, že ještě ve čtvrtek večer nastoupí k utkání maďarského poháru proti Miškolci. "Máme velmi nabitý program a tohle utkání nám nepomáhá, ale to nemůže být výmluva. Musíme proti Znojmu být připraveni od první minuty, dobře bránit a využívat šance," burcuje Hannu Järvenpää. Ten se může spolehnout hlavně na produktivního reprezentanta Jánose Hariho, který nasbíral už 47 bodů.

Orlům se v poslední době paradoxně daří víc venku, než na domácím ledě. Naposledy sice podlehli 0:3 ve Vídni, předtím ale slavili vítězství v Linzi i Salzburgu. Aktuálně ztrácí na šestou příčku zajišťující přímý postup do play-off devět bodů, a nutně tak potřebují bodovat.

"Bude to podle mě velký boj. Ve Fehérváru se hraje samo o sobě velmi těžko. Teď rozhoduje každý detail, nesmíme vypustit ani kousek," upozorňuje útočník Erik Němec.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
38 16 17 4 2 138:137

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 9. 7.
body 47 52
aktuální forma Znojmo – Linz 5:8
Vídeň – Znojmo 3:0
Linz – Znojmo 2:6
Vídeň – Fehérvár 4:2
Fehérvár – Linz 2:4
Fehérvár – Vídeň 5:2
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 40 bodů (20 + 20) Janos Hari, 43 bodů (14 + 29)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 27 bodů (6 + 21) Daniel Szabo, 18 bodů (5 + 13)
brankář Teemu Lassila (89,39 %) MacMillan Carruth (89,10 %)
využití přesilovek 16,4 % 13,5 %
úspěšnost oslabení 76,20 % 74,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#7 Patrick Fichtner, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí: #76 Matjaž Hribar, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Lassila (36. Halász) – Lattner, Sedlák, Vainonen, Kruckovyč, Jonáš, Stehlík – Kalus, Kujawinski, McPherson – Novák, Stretch, Luciani – Hlava, Matuš, Němec – Špaček, Oščádal, Bulín.
Carruth – Harty, D. Szabo, Caruso, Meland, Stipsicz, Laday – Sille, Hari, Sarpatki – K. Szabo, Koskiranta, Sofron – Erdely, Sarauer, Phillips – Kiss, Reisz, Szita.