O postup v poháru se chce Znojmo porvat

Aktuální zprávy
ÚT 5. 8. 2003
Z n o j m o - Dvěma brankami v zápase proti Prostějovu se kromě Miroslava Baruse blýskla slovenská posila <b>Igor Rataj</b>. „Musím říct, že na začátek sezóny se mi hrálo celkem dobře. Můj první gól padl po kombinaci do prázdné brány, při tom druhém jsem vyjížděl z rohu, tam mi někdo ze spoluhráčů odstavil hráče a já už tam byl sám, vystřelil jsem a dal jsem gól,“ komentuje své dvě branky.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V zápasech nastupuje Rataj v jedné útočné řadě s Jánem Pardavým a Radkem Hamanem a v přípravných utkáních zatím vedou tabulku produktivity. „Naše lajna trénuje spolu, zatím se rozhráváme. Snažíme se hrát kombinace a akce nám zatím vycházejí,“ vyjadřuje spokojenost.

Ještě čtyři minuty před koncem utkání měl brankář Tomáš Duba reálnou šanci vychytat svůj první shut-out v dresu Orlů. „Že jsem dostal gól čtyři minuty před koncem, to se stane. Není příjemné, když se hraje jenom na jedné straně, kdykoliv může přijít brejk,“ popisuje svoji situaci, kdy na něj v utkání šlo téměř třikrát méně střel než na hostujícího brankáře Plška. Se zápasem vyjadřuje plnou spokojenost: „Vyhráli jsme a získali jsme tři body do poháru. Důležité jsou body.“

Podruhé v životě se proti sobě postavili na znojemském ledě bratři Tomáš a Jiří Hradečtí. Poprvé to bylo v sezóně 1998-99, kdy hrál Jiří ve Znojmě a Tomáš v Havlíčkově Brodě. Tentokrát byla situace opačná, s tím rozdílem, že Jiří hrál za Prostějov. „Myslím, že s bráchou jsme se na ledě párkrát setkali, on hrál jen třetinu a půl, ale je to zvláštní hrát proti němu a zvlášť ve Znojmě,“ sděluje své pocity z bratrského „souboje“ Jiří. Dostával často důvěru od prostějovských trenérů a trávil na ledě mnoho času, přesto nebyl se svou hrou spokojen: „Jsem po operaci kotníku, takže nemám fyzičku, hrálo se mi špatně a bylo to i vidět.“ Příčiny vysoké prohry vidí v rozdílu obou mužstev: „Náš mančaft se oproti loňsku dost změnil, řekl bych, že jsme výrazně slabší. Znojmo je výborný mančaft, který, si myslím, bude letos hrát o medaile, a ten rozdíl mezi oběma týmy je markantní.“

Tomáš si přítomnost svého bratra na ledě ani neuvědomoval: „Proti bráchovi jsem, myslím, nehrál ani jedno střídání.“ Útočník zatím nemá se znojemským klubem smlouvu. „Od vedení bych se měl kolem 20. srpna dozvědět, jestli tady budu hrát nebo ne,“ popisuje současný stav Tomáš. Ve stejné situaci je i David Kudělka.

Ambice Orlů v Tipsport Cupu nastínil trenér Pavel Pazourek: „Teoreticky bychom se měli porvat o postupovou příčku s Pardubicemi, ale jak Jihlava, tak Prostějov jsou kvalitní mužstva, protože je tam spousta hráčů, kteří hráli extraligu a na jejich ledě to nebude vůbec jednoduché. O postup se zkusíme porvat, i když jsou Pardubice silné.“