O své první letošní body přijede bojovat Mountfield

SO 13. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Jedno vítězství, jedna porážka a skóre 6:5 znamená, že se Orli usadili po dvou odehraných kolech na šesté příčce. Svoji bilanci se pokusí vylepšit proti Českým Budějovicím, které nezažívají příliš šťastný vstup do sezóny. Jihočeši sehráli oba zápasy na své půdě a z výhody domácího prostředí nevytěžili ani jediný bod. Na to, zda Mountfield získá první body do extraligové tabulky nebo jestli znojemští hokejisté potvrdí svůj předešlý úspěch z Hostan arény, se můžete přijít podívat v neděli od 17:30 přímo na znojemský stadion.

Vstup do soutěže se Mountfieldu nevydařil

Vítězi loňské základní části O2 extraligy se start do nového ročníku příliš nepovedl. Budějovice sice jako jediný klub sehrály obě úvodní kola na domácím ledě, ovšem z obou klání vyšly bez bodového zisku. Nejprve nestačily na pražskou Slavii, které podlehly 2:3 a chuť si nespravily ani proti Vítkovicím, s nimiž propadly ve druhé třetině a nakonec prohrály 3:5.

Jihočechům výsledkově nevyšel ani začátek přípravy

Moutfieldu se vedlo stejným způsobem i v letošní přípravě, v níž nejprve přišly porážky 2:5 v Karlových Varech a 1:2 právě proti Znojmu. Následně se jihočeskému celku začalo dařit a ve zbývajících devíti duelech prohrál pouze s Plzní, remízoval v Norimberku i na Spartě a šestkrát zvítězil.

Změny v týmu soupeře

Přes léto se v klubu odehrálo několik změn. Kromě Jana Chábery, Lukáše Bolfa a Filipa Nováka odešly i bývalé opory Kamil Brabenec s Viktorem Hüblem. Na soupisku však místo nich přibyla velmi zajímavá jména. Budějovice získaly juniorského reprezentačního brankáře Jakuba Kováře, jenž se vrátil ze zámořské OHL, Lukáše Poživila z Litvínova a z hostování v Mladé Boleslavi se vrátil Petr Macháček.

Ovšem top posilami se stali útočníci Ivan Huml ze švédské Mory a Radek Duda ze švýcarské Basileje, kteří by měli společně s Romanem Turkem a loňským nejproduktivnějším hráčem Tomášem Kůrkou 34 (19+15) patřit k největším tahounům mužstva. Ke změně došlo i na pozici hlavního kouče, kde Josefa Jandače vystřídal Ernest Bokroš.

Ohlédnutí za vzájemnými zápasy

K první výhře 4:3 přispěl dvěma zásahy Jaroslav Svoboda.

V uplynulé etraligové sezóně byl bodový stav mezi oběma nedělními soupeři vyrovnaný. První dva zápasy zvládl lépe Mountfield, když nejprve zvítězil 3:0 v Hostan aréně a poté stejným výsledkem uspěl i na vlastním ledě.

Další body si již připisovali pouze Orli, kteří v domácím utkání vyhráli 4:3, když se jim podařilo za stavu 0:2 otočit zápas ve svůj prospěch. Na první branku Růžičky navázal Selingr a zvrat dokonal dvěma góly Svoboda. V posledním vzájemném klání se opět opakoval výsledek 3:0, ovšem tentokrát si z jihu Čech odváželo tři body Znojmo. O branky hostů se postarali Demel, Bičánek a Růžička, naopak domácí střelce zcela vymazal Kameš, který musel nahradit zraněného Trvaje.

Jedna absence na obou stranách

Domácí se budou muset zřejmě ještě obejít bez svého kapitána Radima Bičánka, jehož stav se však zlepšil a dokonce začíná polykat tréninkové dávky. Hostům by měl chybět pouze zraněný Jindřich Kotrla.

Sestavy z minulého utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Švrček, Rýgl, Chvátal, Kotaška, Mojžíš, Štach - Selingr, Dopita, Erat - J. Svoboda, Haman, Plášek - M. Růžička, R. Procházka, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE: Turek (25. Kovář) - Gřegořek, Vydarený, Toman, Sičák, Mucha, Poživil, Frolo - Sailer, Huml, Duda - Veselý, Šimánek, Kůrka - Hudec, Vak, Gulaš - Květon, Mertl, Hřebejk - Kuchejda

Ostatní zápasy 3. kola