O třetí výhru v řadě bude Znojmo bojovat v Klagenfurtu

SO 16. 12. 2017
Po vítězství ve Villachu a domácím úspěchu s Grazem čeká znojemské hokejisty dvojzápas proti Klagenfurtu. První díl je na programu v neděli v 17:30 na ledě soupeře. Znojmo má o motivaci postaráno, proti tomuto soupeři nezvítězilo už v sedmi utkáních za sebou.
» Hvězda soupeře
Útočník Johannes Bischofberger prožívá letos povedenou sezónu a je nejproduktivnějším hráčem KAC

Klagenfurt pod vedením kouče Steva Walkera zažívá povedenou sezónu. Nejúspěšnější rakouský klub hokejové historie se drží v popředí tabulky a přetahuje se o druhé místo s Linzem. Po listopadové reprezentační pauze nastoupil do ligy ve velkém stylu a zvítězil v sedmi utkáních za sebou. Nyní přišel menší výpadek, tři porhry v řadě ale přišly proti těžkým soupeřům: Linzi a dvakrát proti Salzburgu.

Ex-znojemský brankář Tomáš Duba se v kleci pravidelně střídá s Davidem Madlenerem, před ním bojuje stabilní kádr se čtyřmi vyrovnanými formacemi. Klagenfurt navíc proti Znojmu hraje rád. Posledních sedm vzájemných utkání vyhrál, včetně čtyř duelů jarní čtvrtfinálové série play-off.

Orli ale mají v zádech dvě vítězství v řadě, naposledy doma proti Grazu, kdy vstřelili pět branek. V sezóně se jim zatím dosud nikdy nepovedlo zvítězit třikrát v řadě. "Doufám, že se nám podaří udělat šňůru zápasů, ve kterých dokážeme bodovat," věří autor hat-tricku z minulého zápasu Adam Miller. "To nám může pomoct v posunu tabulkou vzhůru," dodává.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
34 7 16 2 10 90:108

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
pozice v tabulce 9. 3.
body 36 51
aktuální forma Znojmo – Graz 5:4p
Villach – Znojmo 2:3
Znojmo – Salzburg 3:4p
Klagenfurt – Salzburg 3:4p
Salzburg – Klagenfurt 3:2
Linz – Klagenfurt 4:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 27 bodů (10 + 17) Johannes Bischofberger, 24 bodů (10 + 14)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 14 bodů (5 + 9) Kevin Kapstad, 17 bodů (4 + 13)
brankáři Marek Schwarz (89,7 %) Tomáš Duba (91,2 %)
využití přesilovek 17,3 % 13,6 %
úspěšnost oslabení 79,2 % 79,3 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#14 Mark Lemelin, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #72 Damir Raković

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Tejnor, Stehlík, Pastor, Bořuta, Biro, Plutnar, Zajíc, Šnajnar – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn.
Duba – Strong, Schumnig, Kapstad, Robar, Schnetzer, Fischer, Kreuzer, Duller – Ganahl, Hundertpfund, Bischofberger – S. Geier, Koch, Lundmark – M. Geier, Talbot, Rheault – Harand, Brucker, Richter.