Orli Znojmo Orli Znojmo

Obranu Znojma vyztuží Kanaďan Burke Henry!

Obranu Znojma vyztuží Kanaďan Burke Henry!

Znojmo - Znojemský klub nadále zbrojí do blížící se sezóny a představuje další z nových zahraničních akvizic. Tentokrát se přírůstku dočkaly obranné řady Orlů, které mezi sebe přivítají kanadského beka se zkušenostmi z NHL či finské a švédské nejvyšší soutěže. Přestože se o příchodu třiatřicetiletého Henryho již dříve spekulovalo v tisku, roční smlouvu na jihu Moravy podepsal až ve středečních dopoledních hodinách.

Kanadský rodák, jehož si roku 1997 vybrali ve 3. kole draftu slavní New York Rangers, má za sebou pestrou minulost. Přestože nedostal v dresu Jezdců šanci předvést své umění, svou premiéru v nejlepší hokejové soutěži si odbyl za tým Chicago Blackhawks. Po dvou sezónách, které strávil střídavě v NHL a nižších zámořských soutěžích, odjel zkusit štěstí do Evropy.

V ročníku 2005/2006 zakotvil v Salzburgu, posléze se objevil i v barvách Tappary Tampere či švédského Linköpingu. Na delší dobu se také usadil ve slovinské Lublani. Poslední sezónu působil v nižší kanadské soutěži v mužstvu South East Prairie Thunder.

„Bereme jej jako top obránce. Je to hráč, který umí hrát konstruktivně, dokáže však i přitvrdit,“ charakterizoval Henryho hlavní kouč Znojma Martin Stloukal.

(foto v anotaci: erstebankliga.at)