Od půlky zápasu jsme byli lepší, říká Patrik Novák

PÁ 8. 9. 2017
Atraktivní úvodní duel sezóny zvládli znojemští hokejisté úspěšně. Soupeře z Linze přehráli, zvítězili gólem z první minuty prodloužení. K výhře přispěl také Patrik Novák, autor vyrovnávací trefy na 2:2. "Ani jsem si nevšiml, že moje střela skončila v brance," přiznává.

Po úvodní výhře nad Linzem v kabině panuje spokojenost, je to tak?
Určitě. Vyhráli jsme první zápas v sezóně, což jsme si přáli, takže super.

Zpočátku to bylo poměrně dost vyrovnané, ve třetí třetině už byl na ledě však pouze jeden tým, a to Znojmo. Sice až v prodloužení, ale i tak jste zápas dotáhli do úspěšného konce...
Jsem rád, že jste to viděli i vy. Myslím si, že jsme byli opravdu od půlky zápasu lepším mužstvem. Linz má sice skvělý tým, ale myslím si, že jsme je v závěru fyzicky přehráli, takže jsme samozřejmě za ty dva body rádi.

Takže jste na sezónu připraveni na výbornou, když jste takhle přebruslili a přehráli Linz?
Samozřejmě. Fyzicky jsme na tom výborně, jsme dobře připravení. Každý z kluků to tady na sobě cítí. Pokud budeme hrát jako dnes, tak nemám strach o naše výsledky.

Bylo to dnes podobně jako v přípravě hodně vyostřené...
Každý se na ten zápas těšil. Hodně hráčů bylo přemotivovaných, takže i z toho důvodu bylo hodně vyloučených. Asi z toho to pramenilo, ale musí se nechat, že s Linzem je to tak skoro vždy (úsměv).

Vy sám jste dal gól. Z dálky to vypadalo, že jste vystřelil, jel střídat a ani jste si nevšiml, že to je gól.
Přesně tak to bylo (smích). Přišlo mi to nějak na hůl, výbornou práci tam ale odvedl Marek Špaček, který zatáhl puk přes celé pásmo a poté pěkně vystřelil. Myslím si, že i dobře cíleně, že se to odrazilo od betonu ke mně, a tak jsem to tam plácl. Jsem samozřejmě rád, že to byl gól.

V neděli další obtížný soupeř - Salzburg. S čím na tohoto soupeře vyrukujete, abyste byli znovu úspěšní?
Musíme hrát úplně stejně. Salzburg bude si myslím podobný tým jako Linz, možná ještě trošku lepší. Vletíme na ně ale stejným stylem jako dneska na Linz.

Na úvod sezóny trojice těžkých soupeřů - Linz, Salzburg, Klagenfurt. Může to být výhodou?
Je to poměrně výhoda, liga letos ale bude určitě hodně vyrovnaná, takže těžko předpovídat, kdo bude favorit.

V létě nahradil v soutěži Lublaň chorvatský Záhřeb, už se na něj těšíte?
Ještě jsem tam nebyl, takže jsem určitě zvědavý, jak to tam vypadá. Vůbec ale nevím, co od nich mám čekat, protože moc nesleduji soupisky ostatních mužstev. Po pravdě ani nevím, kdy tam vůbec jedeme (smích). Ale určitě se na ně těším, bude to zajímavé a celkově se vždycky těším na každého soupeře (úsměv).