Odveta je tu! Orli letí do Alp za orly

SO 21. 2. 2015
Neuplyne ani čtyřicet osm hodin a týmy s orlem ve znaku se střetnou znovu. Tentokrát bude v roli hosta Znojmo. Podaří se mu bodový náskok na svého soupeře z Villachu navýšit? To se dozvíme v neděli od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Gerhard Unterluggauer se pyšní titulem nejlepšího obránce v dresu Villachu. Na svém kontě má šest branek a dvacet jedna asistencí.

Rakušanům se v nadstavbové části moc nedaří a stále čekají na své první vítězství. Páteční porážka, kterou si odvezli ze znojemského stadionu, je poslala až na šesté místo. Navíc to byla jejich sedmá prohra v řadě.

"Musíme do toho dát všechno a pracovat ještě tvrději. Je potřeba více střílet na bránu a vytvářet si příležitosti. Když zapracujeme i na defenzívě, můžeme zase začít vyhrávat," říká mladičký útočník Adis Alagic. Villachu tentokrát hraje do karet fakt, že Jihomoravanům se v alpském prostředí zrovna moc nedaří. Poslední výhru si odsud přivezli 7. ledna 2014.

V pátečním utkání bralo na domácím ledě oba body Znojmo. Svého soupeře jasně přestřílelo a po většinu hrací doby mělo utkání ve svých rukou. "Podali jsme dobrý výkon. Poučili jsme se o hře soupeře a víme, jak na něj budeme muset hrát v neděli," prozradil trenér Jiří Režnar.

Villach a Znojmo mají jedno společné. Jejich přesilovky jsou nejlepší v lize. Oba celky v pátek po jedné využily. Na více početních výhod si však přišli domácí. "Soupeř nás tentokrát nedostával ani pod tlak, takže jsme nebyli nuceni ty fauly dělat," zdůvodnil útočník Adam Havlík, jenž dosáhl na metu 200 kanadských bodů v dresu A-týmu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
21 9 8 0 3 73:73

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 3. 6.
body 6 4
aktuální forma Znojmo – Villach 5:2
Vídeň – Znojmo 3:4sn
Znojmo – Fehérvár 2:1
Znojmo – Villach 5:2
Villach – Salzburg 2:3sn
Linz – Villach 6:0
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 44 bodů (5 + 39) Darren Haydar, 44 bodů (23 + 21)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 30 bodů (8 + 22) Gerhard Unterluggauer, 27 bodů (6 + 21)
brankář Chris Holt (91,14 %) Thomas Höneckl (91,30 %)
využití přesilovek 25,22 % 24,85 %
úspěšnost oslabení 80,29 % 82,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #82 Daniel Gamper
Čároví rozhodčí: #61 Ulrich Pardatscher, #? Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Sova, Jass, Havel, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Grof – Beroun, Šeda, Klhůfek – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Havlík – Špaček, Pucher, Fiala.
Höneckl – Altmann, Pretnar, Brunner, Waugh, Bacher, Kreuter, Siutz – Santorelli, Krog, Haydar – Pewal, McBride, Lammers – Nageler, Alagic, Petrik – Platzer, Göhringer, Leiler.