Odvetné zápasy začínají, Orli míří do Šumperka

PÁ 30. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - První hokejová liga se přehoupla do své druhé části. Znojmo míří podruhé za sebou mimo svůj stadion směr severní Morava, přesněji do Šumperka, kde je čeká „odvetné“ utkání proti tamnímu celku. Oběma mančaftům půjde v zápase o hodně – Orli se budou chtít udržet v první pětici nejlepších týmů soutěže. Draci naopak touží po tom, aby se odlepili ze dna tabulky do vyšších pater. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Znojmo v minulém kole sebralo dva body favorizovanému Hradci Králové. Proti Šumperku mají relativně snažší pozici, mezi jihomoravským a severočeským klubem je v tabulce první ligy velký rozdíl – Orli se nacházejí o deset pater výš a zároveň nasbírali o deset bodů více. Avšak proti „slabším“ soupeřům se jim zatím moc nedaří. Ačkoliv dokázali zvítězit třeba v Olomouci a Hradci, na svém ledě prohráli např. s Havířovem, porážku si odvezli i z Chrudimi nebo Benátek.

⇒  Miroslav Barus odehrál za Znojmo čtyři sezóny v extralize

Proti nováčkovi soutěže sehráli znojemští hokejisté svůj první prvoligový zápas po skončení v nejvyšší soutěži. V době konání Vinobraní se v Hostan aréně sešla velmi slušná návštěva a viděla vítězství domácího mužstva v poměru 5:1. Celkem tři hráči si tehdy připsali dva body za branku a asistenci – útočníci Vladimír Říha a Tomáš Hradecký a obránce Petr Hořava. První jmenovaný však nebude moci svůj výkon zopakovat, neboť jej čeká operace ramene a následná dlouhá pauza.

Domácí tým, HC Salith Šumperk, se zatím krčí na předposledním místě tabulky s náskokem tří bodů před posledním Havířovem. Úvod sezóny nezačal příliš šťastně. Z osmi utkání nasbíral pouhé čtyři body. Poté sice dvakrát za sebou zvítězil, ale následně přišel stejný počet proher. Kvůli neuspokojivým výsledkům byl odvolán hlavní kouč Jiří Režnar i jeho asistent Jiří Žurk. Na jejich post byl dočasně dosazen sportovní manažer Radek Kučera.

Nejproduktivnějším hráčem Draků je útočník Jiří Hašek, jenž si v 11 zápasech připsal 9 bodů (7+2) a je i nejlepším střelcem. Stejným počtem odehraných zápasů, ale o dva body míň v bodování se mohou pochlubit Radim Antonovič, Roman Meluzín a znojemským fanouškům známý Miroslav Barus. Ten se spolu s nejproduktivnějším obráncem Romanem Vosátkem dělí o pozici nejlepšího nahrávače týmu, oba hráči nasbírali shodně sedm asistencí.

Do branky získal Šumperk velikou posilu – Alexandra Hyláka z extraligové Komety Brno. Avšak o dalšího brankáře přišel. V polovině října odešel Martin Vojtek do celku Bánské Bystrice, kterému má na několik týdnů pomoct v extraligových bojích, než se vrátí jeho gólmanská jednička Imrich Petrík. Jedničku v týmu tedy zastává exbrněnský brankář a nevede si špatně. Na svém kontě má 180 minut, úspěšnost 93,6 % a gólový průměr 2,67.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jaromír Vampola (Vatín)
Čároví: Jiří Kašík (Prostějov), Jiří Novák (Kroměříž)

Sestavy z posledního utkání