Odvetné zápasy začne Znojmo s Litvínovem

SO 20. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - První čtvrtina hokejové extraligy nepřinesla Orlům příliš pozitivního. Hráči se potýkají s mizernou koncovkou a mají na svém kontě nejméně vstřelených branek v lize, navíc je neustále trápí poměrně četná zranění. Týmem, který přijede do Hostan arény otevřít druhou fázi základní části, bude Litvínov, jenž okupuje devátou příčku. Domácí se budou snažit svému soupeři oplatit nezdar z úvodního kola. Nedělní utkání začíná v 17:30.

První utkání mezi těmito týmy zvládl lépe domácí Litvínov. Znojmo si úvodním gólem již v šesté minutě zajistilo vedení zásluhou Jaroslava Svobody, ale Chemopetrol dokázal brzy vyrovnat. V dalším průběhu zápasu si dokonce vypracoval tříbrankové vedení, které už jen v závěru kosmeticky upravil Aleš Padělek na konečných 4:2 z pohledu domácích.

Chemopetrol v posledních čtyřech utkáních vždy bodoval. Nejprve se bezproblémovým výsledkem 6:2 vypořádal s Kladnem a poté si připsal bod za prohru 3:4 v prodloužení ve Vítkovicích. V dalším domácím duelu přehrál vedoucí Mountfield 5:3 a v minulém klání vyválčil jeden bod v Ústí, které vyhrálo 2:1 v prodloužení.

Severočeši točí na postu brankáře Jaroslava Hübla a Petra Fraňka. Poslední utkání v Ústí odchytal zkušenější Franěk. Mezi elitní obránce mužstva patří Jiří Šlégr, Jaroslav Koma a Jan Hranáč. Nejproduktivnějším hráčem týmu je v této sezóně zatím Robert Reichel, kterého podporují například Vojtěch Kubinčák, František Lukeš, Daniel Branda a Jan Benda.

Ze zraněných znojemských hráčů by se měl již objevit na ledě Tomáš Demel. Mimo hru zůstávají Jaroslav Svoboda, Lukáš Chmelíř, Lubomír Štach a Pavel Mojžíš. V dresu Litvínova chyběli v minulém utkání Vojtěch Kubinčák, Michal Trávníček a Lukáš Poživil.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Bičánek, Chvátal, Švrček, Jareš, Kotaška, Vyrůbalík, Tesařík - Erat, Dopita, M. Růžička - Kucharczyk, Haman, Plášek - Padělek, R. Procházka, Selingr - od 40. minuty navíc Meidl

HC CHEMOPETROL LITVÍNOV: Franěk - Šlégr, Koma, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Tůma - Bahenský, Reichel, Maxa - Jenáček, Sklenička, Benda - Jánský, Lukeš, Machulda - Černý, Rindoš, Bednařík - Branda