Ofenzivní styl nám přinesl tři výhry, těší Jana Lattnera

Rozhovory
ST 15. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - V zápase s Třebíčí se porval, s Olomoucí se mu podařily vsítit dva góly. Znojemský odchovanec Jan Lattner je rok od roku dravější, patří k fyzicky nejnadanějším hráčům Orlů. Letošní přípravu nepodcenil, individuální objemovou část obzvláště ne. I proto je plný energie. „Přes léto jsme velice dobře potrénovali, rozhodně máme kde brát další síly," hlásí Lattner.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste stručně shrnul zápas?
Rozhodně bych vyzdvihl, že padlo hodně gólů. To by mělo vést k divácké spokojenosti. Trenér nás nabádá k ofenzivní hře, abychom pokud možno co nejméně bránili. Dáme tak více gólů. I když jich pak více dostaneme, náš ofenzivní styl nám v posledních třech zápasech přinesl vítězství.

Sám jste dal dva góly. Jak byste je popsal?
První gól vymyslel David Bartoš, který jel sám na brankáře, ale nedal. Pak přihrál zpoza brány na Ríšu Jarůška, kterému puk přeskočil hůl a dostal se až ke mně. Já už jen vystřelil. Druhá situace byla v režii Tomáše Komínka, který vystřelil a já jen uklízel puk do prázdné branky.

Lattner hraje ve znojemském seniorském dresu čtvrtou sezónu

Jak hodnotíte dosavadní přípravné zápasy?
Těžko se hodnotí, když jsme odehráli teprve tři. Ale všechny jsme je vyhráli a to je dobré. Padá hodně gólů, diváci jsou spokojeni. Navíc je spokojen i trenér podle toho, co nám říká. A to je hlavní. Důležité také je, aby nám to vydrželo do začátku nové sezony.

V zápase s Třebíčí a Pískem byly k vidění rvačky. Co se stalo?
Myslím, že to k hokeji patří. Když sem týmy přijedou a chtějí si před námi něco dokazovat, že jsou silnější nebo lepší, tak musí počítat s tím, že si to líbit nenecháme. Občas hráli opravdu zákeřně. V naší soutěži není čas ani místo na nějaké plakání, k soubojům se musíme postavit jako chlapi a nesmíme se bát zastat se jeden druhého.

Čeká vás ještě hodně přípravných zápasů. Jak to zvládnete s fyzičkou?
Rozhodně dobře. Přes léto jsme velice dobře potrénovali, rozhodně máme kde brát další síly. S trenérem navíc stále naši hru pilujeme. Myslím, že to bude lepší a lepší.

Říkáte, že máte hodně natrénováno, ale třetí třetinu s Olomoucí to vypadalo, že vám došly síly...
Měli jsme pokyn od trenéra, že na ně máme vlétnout hned na začátku. A myslím, že se nám to povedlo na jedničku. První třetinu se hrálo jen na jednu branku. Našeho brankáře ohrozili jen sporadicky. Ale síly prostě docházejí, nejde hrát celých šedesát minut v plném tempu. Proto to vypadalo, že jsme odpadli. Naštěstí jsme vyhráli, takže se na to dívám pozitivně.