Opět ve Znojmě! Do orlího dresu se vrací Antonín Bořuta a Petr Beránek!

Aktuální zprávy
NE 28. 4. 2019
Prvními dvěma posilami pro nadcházející sezónu se stávají bývalí Orli Antonín Bořuta a Petr Beránek. Bořuta se na jih Moravy vrací po roce, Beránek po celých pěti sezónách.

Antonín Bořuta se ve Znojmě objevil už v 8 ročnících. S orlem na hrudi odehrál 344 zápasů, ve kterých zaznamenal 39 gólů a 102 asistencí. Naposledy se ve Znojmě objevil v předminulé sezóně, po které zamířil nejprve do Dornbirnu, tam se ale neprosadil. Následovala proto roční zkušená v české Chance lize, v níž nastupoval za Havířov vedený ex-znojemským koučem Jiřím Režnarem. Za slezský tým si připsal 23 bodů a hlavně 18 kladných bodů do tabulky pravdy.

„Víme, co od Tondy čekat a já jsem moc rád, že je zpátky. Má vztah k městu i oddílu, už tu několik let působil a my chceme tým složený z kluků, co za Znojmo na ledě položí duši. Je to kreativní bek se zkušenostmi, přesně takového jsme chtěli,“ řekl na adresu zlínského odchovance hlavní trenér Znojma Miroslav Fryčer.

Kompletní statistiky Antonína Bořuty na webu EliteProspects zde.

Petr Beránek

Naproti tomu Petr Beránek se se Znojmem rozloučil na delší dobu. Bývalý mládežnický reprezentant nastoupil za Orly naposledy v roce 2014, poté zamířil do Hradce Králové. Za něj se objevoval střídavě v extralize a střídavě na farmě v Litoměřicích. V prvoligových celcích nakonec strávil několik sezon, ať už v dresu Slavie Praha nebo Havířova či Vsetína. Už loni se snažil Beránek prosadit v mužstvu Znojma, ale neuspěl. Poslední ročník tak strávil na Slovensku v Žilině, za kterou si připsal 43 bodů.

„Petr byl ve Znojmě už loni v přípravě, a ještě před přípravnými zápasy to byl na ledě skoro nejlepší hráč. Jenže mu tehdy nevyšly první dva zápasy, možná se i trochu projevila nervozita v tom, že bojoval o smlouvu, a my navíc měli hodně cizinců. Ale známe ho dobře, také už tady působil, teď už má jistou smlouvu a bude klidnější,“ vysvětlil Fryčer.

Kompletní statistiky Petra Beránka na webu EliteProspects zde.