Orli bavili fanoušky v exhibici s florbalisty

Aktuální zprávy
ČT 19. 7. 2012
<em>Znojmo</em> - Před zraky dobře naladěných diváků ve Sportovní hale na ulici F. J. Curie sehráli znojemští hokejisté přátelský florbalový zápas s mužstvem TJ Znojmo. V utkání, v němž šlo především o zábavu, nakonec Orli na profesionály nestačili a prohráli 6:10. „Myslím, že jsme hráli dobře, v první polovině hry jsme byli lepším týmem, nakonec nás ale přetlačili,“ svěřila se po duelu nová tvář v orlí kabině Petr Beránek.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Solidně zaplněné tribuny sledovaly raketový nástup hokejistů, kteří na své florbalově zkušenější rivaly vlétli s neoddiskutovatelnou vervou. S přibývajícím časem ale přeci jen začal úřadovat florbalový výběr, jenž nejdříve dotáhl gólové manko a ve třetí třetině několika rychlými a přesnými zásahy zvrátil průběh utkání na svou stranu.

„Ze začátku jsme jim jejich hru znepříjemňovali, postupně se ale dostali do tempa, vytvářeli si víc a víc šancí. My jsme trochu zaspali v obraně, to byl asi náš největší problém,“ zhodnotil klání Petr Beránek. Zároveň však soupeři vysekl poklonu: „Bylo vidět, že jsou ve svém sportu opravdu dobří.“

Přestože šlo o exhibici, oba týmy předvedly několik krásných akcí, po nichž si vysloužily potlesk fanoušků. Ti nebyli ochuzeni ani o skvělé zákroky gólmanů či menší strkanice. Hokejisté, vedeni trenérským tandemem Martin Stloukal a Petr Kučírek, nastoupili do zápasu i s finskou posilou pro nadcházející sezónu Kimem Strömbergem.

Sestava hokejistů:
Ondřej Kacetl, Filip Landsman, Antonín Bořuta, Martin Pláněk, Aleš Sova, Jakub Stehlík, Martin Škadra, Lubomír Štach, David Bartoš, Petr Beránek, Adam Havlík, Richard Jarůšek, Tomáš Komínek, Jan Lattner, Petr Stloukal, Kim Strömberg, Jan Šeda.