Orli bojují o TOP 5. Doma budou hostit Innsbruck

PO 6. 1. 2020
Orlům zbývá do základní části EBEL jen šest zápasů. Prvním z nich bude v úterý domácí střetnutí proti Innsbrucku, se kterým hodlají zvýšit své šance na důležité umístění v TOP 5. Znojemští hokejisté v posledních dvou venkovních utkáních neuspěli, o to více budou potřebovat nezbytnou podporu fanoušků. Duel se rozjede v 18:30.

Orli se před úterním zápasem nacházejí na páté pozici se ziskem 55 bodů. O bod za nimi se ocitá Bolzano, které má stejný počet odehraných utkání. Na sedmé příčce je aktuálně Villach s 48 body, ten má však stále dva zápasy k dobru.

Náskok znojemských hráčů mohl být ještě větší, v posledních dvou zápasech se jim však s rozsáhlou marodkou nepodařilo bodovat. V pátek prohráli na ledě Fehérváru 0:4, o dva dny později jim nepomohl ani statečný výkon proti Vídni, se kterou neudrželi vedení a nakonec odjeli s prohrou 1:2.

Další soupeř Orlů je na tom o poznání hůře. V současné době mu patří desátá příčka, na kterou se v průběhu sezóny dostal zásluhou sedm výher v základní části. Během posledních pěti zápasů Innsbruck ani jednou nedokázal bodovat, body tak bral šestadvacátého prosince za domácí výhru s Dornibrnem 6:1.

Orli s Innsbruckem čeká závěrečný vzájemný ápas letošní sezóny v základní části. Znojmo z nich bralo plný počet devíti bodů, a to po výhrách 3:2, 9:3 a 4:2. Dočkají se také čtvrté výhry, ke které by jim měl dopomoci bývalý mládežnický reprezentant Lukáš Vopelka?

Statistické okénko

• Orli se před 35. zápasem sezóny disponují pětadvacetibodovým náskokem na Innsbruck.
  • Anthoniny Luciani vévodí kanadskému bodování. Na první pozici se dostal zásluhou 14 branek a 34 asistencí, druhý John Hughes na něj ztrácí šest bodů.
  • Innsbruck ve svém uplynulém utkání prohrál doma se Salzburgem 2:8.
  • Rakouský soupeř nebodoval ani v jednom z posledních pěti zápasů EBEL.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Durchner, Piragic
Čároví rozhodčí:Nemeth, Rezek

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda T. – Berisha, Češík, Gago – Oščádal, Bartoš, Kosnar – Svoboda O.
HC TWK Innsbruck: Darling(od 41. min. Lamoureux) – Guimond, Boivin, Lattner, Bär, Curna, Wetzelsberger – Šedivý, Zajc, Paulweber – Thörnberg, Spurgeon, Lammers – Broda, Herbert, Kromp – Kuprian, Ludin, Wachter.