Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli chtějí odskočit Klagenfurtu na rozdíl šesti bodů

Orli chtějí odskočit Klagenfurtu na rozdíl šesti bodů

Po pětidenní přestávce pokračuje koloběh zápasů EBEL. Orli zavítají do Korutan, kde se v pátek od 19:15 střetnou s místním Klagenfurtem, který se může v případě výhry na Znojmo dotáhnout. Půjde tedy o hodně!
» Hvězda soupeře
Jamie Lundmark se drží svého bodového standardu

Klagenfurt neprožívá zrovna vydařené období. Z posledních deseti utkání dotáhl do vítězného konce pouze tři. Navíc za sebou má aktuálně tři porážky v řadě. Z řad vedení i fanoušků tedy vyřazuje zklamání, jelikož Klagenfurt v čele s českým gólmanem Tomášem Dubou vyhlašoval útok na nejvyšší příčky. Stále však není sezóna ztracená, na elitní šestku ztrácí pouze šest bodů. Pokud by navíc získal tři body, dostal by se v tabulce díky lepšímu skóre před Znojmo.

Největší oporou je již tradičně Jamie Ludmark, který zaznamenal dvacet bodů. Sekundují mu Rakušané Thomas Koch a Manuel Ganahl. Velká očekávání zatím nedokázal naplnit třeba v létě příchozí bek Mitja Robar, kterého známe z české extraligy. V kolonce účasti na ledě při obdržených brankách mu svítí záporná sedmička - v této statistice je nejhorším hráčem svého týmu.

Orli jsou na tom podobně. Domácí porážkou se Salzburgem totiž prodloužili sérii proher na čtyři zápasy. Trenér Jiří Režnar na hře svých svěřenců našel pozitiva: "Bodově to nedopadlo tak, jak bychom si představovali. Co se týče hry, myslím si, že se nemáme za co stydět. Kluci hráli výborné utkání, jen se nepodařilo dát góly. Doufejme, že takto budeme hrát dál a pomalu se nám začnou uzdravovat kluci z marodky. Elitní šestku máme na dosah."

Aktuální forma není jedinou věcí, kterou má celek z hlavního města rakouského hokeje společnou se Znojmem. Červenobílým se totiž (stejně jako Orlům) nedaří příliš skórovat v přesilových hrách. Jen patnáct procent početních výhod končí brankou v síti soupeře.

Jihomoravany trápí především produktivita. Celkově vyslali na gólmana už 842 střel, ale pouze 56 jich skončilo za brankovou čárou. Pro srovnání - Innsbruck na stejný počet gólů potřeboval dvakrát méně střel. V utkání na ledě Klagenfurtu však budou chtít bodovat a vylepšit si pozici v boji o elitní šestku.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 6 11 2 8 73:83

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo KAC Klagenfurt
pozice v tabulce 8. 9.
body 32 29
aktuální forma Znojmo - Salzburg 1:2sn
Villach – Znojmo 5:1
Vídeň – Znojmo 3:2
Klagenfurt – Fehérvár 2:4
Salzburg – Klagenfurt 4:3p
Innsbruck - Klagenfurt 3:2
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 17 bodů (4 + 13) Jamie Lundmark, 20 bodů (11 + 9)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 17 bodů (4 + 13) Mark Popovič, 10 bodů (1 + 9)
brankáři Marek Schwarz (89,7 %) Tomáš Duba (91,5 %)
využití přesilovek 16 % 15 %
úspěšnost oslabení 82,8 % 87,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Manuel Nikolić, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#77 Jakob Schauer, #56 Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Biro, McMonagle, Lattner, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Györi – Špaček, Pucher, Wronka – Šeda, Csamangó.
Duba - Kapstad, Popovic, Robar, Vallant, Strong, Schumnig - Richter, Burcker, Kurath - Pance, Hurtubise, Ganahl - S. Geier, Hundertpfund, Neal - M. Geier, Koch, Lundmark.

Související články