Orli chtějí přerušit sérii porážek, vyzvou druhou Plzeň

ČT 2. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma neprožívají šťastné období a na kontě mají pět porážek v řadě, navíc plně bodovat dokázali pouze v úvodním kole. Z posledního místa v tabulce se však chtějí co nejrychleji odlepit. Příležitost k napravení psychiky i bodového konta dostanou v pátek proti druhé Plzni. Západočeši jsou na tom o mnoho lépe a bojují s pražskou Slavií o výsluní v extraligové tabulce. Souboj mužstev z opačných pólů tabulky je na programu tradičně od 17:30 ve znojemské Hostan aréně.

Lasselsberger začal sezónu skvěle a prvních pět kol kraloval extraligové tabulce. V dosavadních deseti zápasech prohrál pouze 1:4 na ledě třetích Vítkovic a v Praze nestačil na nynějšího lídra ze Slavie, který zvítězil 4:2. Nejvyšší výhru zaznamenali plzenští hráči proti jihočeskému Mountfieldu, s nímž po dvou třetinách hráli nerozhodně 4:4, ovšem ve tretí části mu nadělili pět branek a upravili výsledek na konečných 9:4.

Poslední dva zápasy sehrála Plzeň na vlastní půdě, kde je téměř stoprocentní. V předminulém kole mírně narušil její nadvládu mezi domácími mantinely Liberec, jenž po porážce 3:4 v prodloužení ukořistil jeden bod. Proti Kladnu již hokejisté z města keramiky nezaváhali a zvítězili 3:2.

Zcela opačná nálada vládne v táboře domácích Orlů, které kromě šňůry pěti proher sužuje také absence dvou důležitých útočníků Jiřího Dopity a Jaroslava Svobody. Jedním z hlavních důvodů znojemského trápení je bídná produktivita a to především na cizím ledě, kde dokázali vstřelit pouhé tři góly ve čtyřech duelech. Zdálo se, že herní zlepšení nastalo proti Vítkovicím, avšak Znojmo nedokázalo udržet vedení 3:0 a podlehlo 4:5 v prodloužení. V minulém kole Orlům opět utekl dobře rozehraný zápas a v Litvínově prohráli 2:4.

V loňském roce se Znojmu proti Plzni poměrně dařilo a v každém ze čtyř klání dokázalo bodovat. V zápasech mimo Hostan arénu se v obou případech po šedesáti minutách nerozhodlo a určit vítěze muselo až nastavení. Nejprve byl po výsledku 4:3 na nájezdy úspěšnější soupeř, ovšem další utkání ukončili Orli již v prodloužení a zvítězili 6:5. I ve Znojmě se muselo jednou prodlužovat, výsledek 1:1 zlomil nakonec plzeňský Redlihs. Pouze jediný duel poznal vítěze po normální hrací době, když si tři body připsali domácí Orli poměrem 4:2.

K tahounům západočeského mužstva patří především se sedmi góly a šesti asistencemi nejproduktivnější hráč ligy Tomáš Vlasák. Stejně bodů zaznamenal i průběžně druhý muž letošních statistik Peter Fabuš s bilancí 6+7. Martin Straka, velká posila pro letošní ročník, se zatím zapsal mezi střelce sedmkrát a přidal čtyři gólové přihrávky. Na postu obránce je již tradičně v bílomodrém dresu produktivní Václav Benák, který zatím nastřádal šest kanadských bodů. Jedničkou v brance je Roman Málek, ovšem poslední utkání odchytal Martin Altrichter.

Včetně absentujících Dopity a Svobody bude trenér Rulík postrádat také Jiřího Berouna. Kvůli třem dírám v sestavě by se mohli v pátek objevit na soupisce někteří hráči prvoligové Olomouce. Hosté se budou muset obejít bez Dobrovolného a Ludvíka.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Štach, Rýgl - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, R. Procházka, Selingr - Kucharczyk, Meidl, Demel - Havlík, Čachotský, Beroun

HC LASSELSBERGER PLZEŇ: Altrichter - Benák, S. Hudec, Čakajík, Smrek, Dresler, Pácal, Cartelli, Zápotočný - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Vampola, Kracík - Kubalík, Šindel, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Laš