Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli hostí Valachy, duel bude věnován jako poděkování záchranným složkám

Orli hostí Valachy, duel bude věnován jako poděkování záchranným složkám

Znojemští hokejisté mají za sebou studenou sprchu v podobě první letošní prohry po základní hrací době. Před svými fanoušky ale nebudou chtít něco podobného opakovat. Odčiní své zaváhání? Domácí utkání s Valašským Meziříčím startuje v sobotu od 17:30.

Bobři se momentálně nacházejí na osmé příčce druholigové tabulky, právě v těchto patrech je ale pěkně těsno a mezi soupeři jsou jen minimální rozestupy – vždyť na pátý Havlíčkův Brod chybí mužstvu pouhých pět bodíků. Ty však Valmez sbírá jen pomalu, v posledních dvou zápasech hokejisté pod vedením hlavního kouče Lukáše Plška prohráli a navíc inkasovali hned patnáct branek. Ve středu ale mohli díky volnému losu nabírat síly právě na sobotní střetnutí s Orly.

Nejproduktivnějším hráčem Valašského Meziříčí je hrající asistent trenéra Tomáš Vávra s dvaceti šesti body (9 + 17). O dva body pozadu nalezneme dalšího útočníka Jana Křivohlávka, který je s jedenácti vstřelenými brankami nejlepším týmovým střelcem.

Ve třiceti zápasech v řadě dokázali svěřenci koučů Jiřího Berouna a Tomáše Jakeše vždy bodovat, z toho vítězství za plný počet slavili hned ve dvaceti šesti případech. Ve středu na havlíčkobrodském stadionu však přišel zlom. Orli poprvé v lize odcházeli s prázdnou. Přestože v utkání dvakrát vedli, soupeř dokázal vždy rychle odpovědět a v posledním dějství zasadil konečnou ránu.

Nutno však dodat, že Znojemští nastupují v posledních několika zápasech v hodně kombinované sestavě. Až do konce února bude chybět duo Tomáš Svoboda a Jan Hruška, kteří nadále vypomáhají v první lize. Mužstvo také přišlo o dalšího útočníka Roberta Havláta, jenž kvůli zdravotním problémům ukončil letošní sezonu.

Znojmo se s týmem z Valašského Meziříčí utkalo v tomto ročníku již třikrát a pokaždé všechny tři body putovaly do orlí kasičky. Hned v úvodním kole soutěže přišla výhra 3:0, poté na začátku listopadu Jihomoravané na domácím ledě vydřeli těsné vítězství 3:2. Poslední měření sil už skončilo jasnou dominancí v poměru 8:1.

Klub se rozhodl utkání pojmout jako poděkování záchranným složkám. Na diváky tak čeká řada speciálních příjemných překvapení. Více informací o této akci naleznete ZDE.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tomas Šico
Čároví rozhodčí:Tomáš Kučera, Radek Jurčík

Sestavy z posledních zápasů

HC Orli Znojmo:Žajdlík – Jenáček, Zukal, Stránský, Kloz (A), Sedláček, Mareš, Tejnor (A) – Sklenář, Beránek, Kotrba, P. Čermák, Pigl, Svoboda, Adámek, Špaček, Kalčík, Šťovíček (C).
HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (31. Ševců) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Liss, Gabrhelík, Kamas – Finsterle, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Fencl, Tarnoczy, Andris – Kozubík, Vavřík, Martinec – Kuchařík, Bachánek, Stodůlka.

Související články