Orli i Bolzano touží po první výhře

SO 24. 9. 2016
Nedělní odpoledne přinese ve Znojmě souboj celků, jimž se vstup do nového ročníku Erste Bank Eishockey Ligy nevydařil. Orli i Bolzano po třech kolech stále čekají na první výhru. Jednomu z celků se ji na čtvrtý pokus povede ukořistit. Přijďte podpořit znojemský celek! Utkání začíná v 17:30.
» Hvězda soupeře
Novou brankářskou jedničkou Bolzana je Marcel Melicherčík, který před čtyřmi roky hájil branku pražské Sparty

Těžko hledat tým, se kterým by znojemští hokejisté měli v EBEL vyrovnanější bilanci než právě s Bolzanem. Nejúspěšnější italský klub historie hraje podobný styl hokeje jako Orli, pod vedením zkušeného kouče Toma Pokela předvádí každoročně výborné bruslení, nasazení a kvalitu zejména v útočných řadách. A i když letošní léto bylo tentokrát na severu Itálie klidnější než to předchozí, kdy vůbec nebylo jasné, zda Lišky budou pokračovat, hráčský kádr se opět skládal převážně až v srpnu.

Bolzano už ale několikrát dokázalo, že s tímto časovým handicapem si umí poradit skvěle. Přišlo sice o své nejlepší kanadské hráče loňské sezóny (Pollastrone s Vausem šli do Vídně, Broda do Linze, McMonagle do Znojma), tentokrát však také některé další udrželo. Reid nebo Palmieri patřili mezi nejlepší útočníky ligy už loni, pohromadě zůstalo i elitní obranné duo Egger - Oberdörfer.

Nejviditelnější změnu doznal post gólmana, kde skončila éra Jaroslava Hübla. Toho vystřídal další hráč dobře známý českým fanouškům, Slovák Marcel Melicherčík, jenž v minulosti působil ve Spartě nebo širším kádru Lva Praha.

Bolzano nezvládlo vstup do soutěže, v prvním kole podlehlo v Innsbrucku po divoké přestřelce 7:8, schytalo debakl od Linze a první bodík vydolovalo až v pátek za prohru na nájezdy ve Vídni.

Orli jsou na tom ještě o něco hůř a na první bod stále čekají. Po domácím neúspěchu s úřadujícím mistrem přišly dvě porážky v Korutanech, v Klagenfurtu a Villachu. Nyní se znojemský celek vrací do domácího prostředí a cíl je jasný: poprvé se radovat z vítězství. Potřebovat k tomu bude nejen zlepšenou obranu, ale především produktivnější útok. Dosud dosáhl jen tří gólů ve třech utkáních, nejméně z celé ligy.

Alespoň drobnou radostí tak pro znojemský tým mohl být 100. kanadský bod Davida Bartoše v orlím dresu, kterého dosáhl díky své trefě na ledě Klagenfurtu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 7 6 1 2 53:50

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 12. 9.
body 0 1
aktuální forma Klagenfurt - Znojmo 5:1
Villach - Znojmo 6:0
Znojmo - Salzburg 2:5
Vídeň - Bolzano 4:3sn
Bolzano - Linz 0:5
Innsbruck - Bolzano 8:7
nejproduktivnější hráč Radek Číp a David Bartoš, 2 body (1 + 1) Brodie Reid, 5 bodů (3 + 2)
nejproduktivnější obránce Dalibor Řezníček a Libor Šulák, 1 bod (0 + 1) Max Everson, 2 body (0 + 2)
brankář Marek Schwarz (83,67 %) Marcel Melicherčík (84,20 %)
využití přesilovek 0,00 % 21,1 %
úspěšnost oslabení 66,7 % 71,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Patrick Gruber, Gergely Kincses
Čároví rozhodčí: Max Gatol, Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Řezníček, Lattner, McMonagle, Biro, Kadeřávek – Hughesman, Plíhal, Tomas – Beroun, Šeda, Kalus – Špaček, Wronka, Bruijsten – Csamango, Bartoš, Číp.
Melicherčík – Egger, Oberdörfer, Everson, Gellert, Seymour, Glira – Reid, Yogan, Marchetti – Frigo, Root, Frank – Kearney, Bernard, Gander – Palmieri, Oleksuk, Vallerand – Insam.