Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli klepou na brány TOP 5. Doma vyzvou oblíbený Villach

Orli klepou na brány TOP 5. Doma vyzvou oblíbený Villach

Přesně po týdnu se znojemští hokejisté utkají s Villachem. V pátek od 18:30 na svém ledě přivítají aktuálně šestý tým EBEL, na který v obou vzájemných letošních zápasech vyzráli. Do utkání půjdou posíleni třemi výhrami v řadě, naposledy v úterý si poradili s vedoucím Salzburgem.

Znojemští hokejisté zažívají výsledkově druhé nejpovedenější období sezóny. Na jejím začátku se od svého druhého kola dočkali výher nad Innsbruckem, Villachem a Dornbirnem, jejich cesta byla zastavena po samostatných nájezdech na ledě Salzburgu.

Na přelomu listopadu a prosince se úspěšná série opětovně dostala na číslo tři. Pomohly k tomu vítězství nad Fehérvárem, Villachem a překvapivě také nad vedoucím Salzburgem, kde v úterý vyhráli 4:1.

Orli přitom po deseti minutách prohrávali 0:1, zásluhou skvělého výkonu Teemu Lassily a třech bodů Anthony Lucianiho si však pojistili sedmou příčku a stáhli manko na pátou Vídeň, na kterou aktuálně ztrácí čtyři body. Rakouský rival ovšem disponuje zápasem k dobru.

Jen o pozici výše se s náskokem tří bodů ocitá nejbližší soupeř z Villachu. Ten v prosinci již zvládl odehrát dva zápasy. Zatímco na půdě Fehérváru prohrál 2:3, o dva dny později si spravil chuť doma s Innsbruckem, který přehrál 4:3. Hostům nepomohlo ani závěrečné snížení na rozdíl jediného gólu.

Jak lze vyčíst z předchozích řádků, znojemští hráči si letos s Villachem poradili dvakrát. Doma vyhráli 3:1, venku si dokráčeli pro výhru 5:3. Podaří se rakouského soupeře po pátku bodově dorovnat?

Statistické okénko

  • Orli to na svého příštího soupeře umí. V letošním kalendářním roce ho vyzvali pětkrát, hned čtyřikrát se radovali z výhry.
  • Villach prochází náročným programem. Od minulého pátku odehrál tři zápasy, další dva ho čekají o víkendu proti Znojmu a Vídni.
  • Příští znojemský soupeř se z posledních šesti zápasů dočkal devíti bodů za výhry proti Linzi, Grazu a Innsbrucku.
  • Hned po Salzburgu je na tom Villach nejlépe s přesilovými hrami. Z 75 příležitostí se blýskl 17x, což dělá druhou nejúspěšnější bilanci 22,7 %.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Hejduk, Piragic
Čároví rozhodčí:Nothegger, Rampir

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Novák – Oščádal, Češík, Berisha.
EC Panaceo VSV:Maxwell – Fraser, Pöyhönen, Bibic, Schmidt, Bacher, Schlacher, Wolf – Pollastrone, Björkstrand, Reid – Lahoda, Lahti, Karlsson – Ulmer, Collins, Wappis – Spannring, Maxa, Alagic

Související články